Zpevnění nehtů

Téměř každá žena někdy řešila nebo řeší problém se slabými nehty. Nehty se lámou, jsou ohebné, nedrží tvar, odlupují se. Často je to způsobeno nevhodným životním stylem, těžkou manuální prací nebo jako důsledek použití gelových nehtů. Tento velmi nepříjemný problém se dá vyřešit různými způsoby, některé si ukážeme.Vždy je vhodné zkombinovat více metod pro zpevnění nehtů, abyste se dočkali kýženého výsledku. Pokud chceme naše nehty zpevnit, můžeme na to použít nejrůznější potravinové doplňky s obsahem speciálních látek, které by měly pomoci zpevnění nehtů.

donna nails
Unikátní výživa pro nehty ( 387,-Kč )

 

Obsahují vitaminy, které nehty vyživují, podporují jejich růst a zpevňují je. Další možností, a to velmi doporučovanou, je použití speciálních přípravků, které se aplikují přímo na nehty. Mohou to být různé gely, mastičky, krémy nebo roztoky, které působí přímo na nehty a nehtová lůžka a ozdravují je.

Zpevnění nehtů je také možno provést (nebo nejlépe kombinovat) s přímým zpevnění, tzn. použitím ochranných, bezbarvých laků. Některé jsou i vyživující, což je ideální kombinace. Takové laky nehty vyživují, obnovují, svou strukturou je chrání a tím, že jsou bezbarvé, zakrývají nedokonalosti nehtů a zbytečně na vaše oslabené nehty neupoutávají pozornost.

Sally Hansen zpevňující lak
Sally Hansen zpevňující lak ( 199,- Kč )

Abychom předešli dalšímu lámání oslabených nehtů, je vhodné je zkrátit na co nejmenší délku. Je také vhodné pomocí pilníku (nejlépe papírového, případně skleněného) odstranit nerovnosti a chyby, hlavně různé hroty, které by se mohli zasekávat na předmětech a způsobovat ještě větší poškození nehtů. A pokud si nevíme rady, rozhodně zajdeme k profesionálovi, který ví, co dělá a udělá nám kompletní kůru pro zpevnění nehtů.

Skleněný pilník s kamínky
Skleněný pilník s kamínky Swarovski

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *