život s gelovými nehty

Život s gelovými nehty

život s gelovými nehtyJsou lidé, kteří si jen velmi obtížně představují své každodenní soužití s gelovými nehty.

Na druhé straně stojí lidé, kteří si naopak neumí představit život bez nich. Však se také stále říká – zvyk je železná košile.
V životě nás některé věci okouzlují a jiné nemáme rádi (nebo se jich bojíme). Většinou se jedná opravdu pouze o zvyk. Jak dlouho uběhlo od časů, kdy ženy začaly nosit kalhoty. Dnes se nad tím nikdo nepozastaví. Stejné je to i s gelovými nehty. Zcela neuvěřitelná věc se stala skutečností.

Jak se žije s gelovými nehty? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Než se rozhodnete pro gelové nehty, měli byste se zamyslet nad mnoha faktory, které Vám mohou zpříjemnit a nebo znepříjemnit každodenní život. V tomto článku se pokusíme mimo jiné na některé z nich poukázat.

Je třeba upozornit, že záleží na délce nehtů. Navíc každému z nás vyhovuje něco jiného. Nicméně začátky jsou vždy obtížné. Pokud je žena celý život zvyklá na kratší nehty a poté zvolí delší gelové nehty, mohou nastat problémy u zcela běžných činností – zapínání knoflíků, psaní na klávesnici nebo loupání potravin. Dlouhé nehty mohou vadit také při úklidu a nezkušená žena si často nové gelové nehty při této činnosti poničí. Doporučuji tedy – opatrnost, zvyk a cvik! Každá mince má dvě strany. Pochopitelně je snadné poničit si i vlastní nehty. Ovšem pokud si zlomíte či jinak poničíte vlastní nehet, trvá dlouho než se zahojí a vypadá opět upraveně. Gelový nehet si zajdete kdykoliv nechat opravit.

Jednoznačně tak můžeme shrnout několik plus gelových nehtů – snadno se udržují (pravidelná péče manikérky nebo občasné zapilování), jsou pevnější, odolnější a vybereme si jakoukoli délku, barvu i tvar.

Pojďme ale také vyhodnotit negativa gelových nehtů.

Nezapomínejte ani na Vaši pracovní pozici. Příliš dlouhé gelové nehty mohou působit nevhodně. Ovšem naleznou se i takoví experti, kteří nepotřebují gelové nehty a nechávají své vlastní nehty dorůstat do neuvěřitelných rozměrů. Možná z médií znáte Američanku Chris Walton, která má nehty dlouhé šest metrů! Nic se nemá přehánět. Pokud s gelovými nehty začínáte, zvolte raději kratší a kulatější variantu.

Mezi další negativa patří vyšší cena nebo nezbytnost návštěvy manikérky při poničení nehtu. Pro časově zaneprázdněné ženy může být nevýhodou i časová náročnost gelových nehtů, ovšem vlastní nehty vyžadují častější péči, i když není jednorázově tak zdlouhavá.

 Gelové nehty se také mohou hodit na večírky a párty. Nechejte se inspirovat a požádejte manikérku o originální gelové nehty, které dokonale padnou k Vašemu outfitu. A kombinovat lze i s běžnou módou. Mnozí se oblékají v několika oblíbených barevných tónech, poté je velmi jednoduché doladit barvu či styl gelových nehtů. Navíc se podle stylu nehtů dají ladit i účesy.

 Závěrem si dovolím shrnout výše uvedené informace. Gelové nehty jsou hezkým módním doplňkem a zároveň symbolizují dobrou péči o ruce, které vypadají vždy upraveně. Jejich údržba není náročná, ale zatíží náš čas (nehty se musí také pravidelně doplňovat) i peněženku. Gelové nehty nám v špatně zvolené délce mohou zkomplikovat každodenní život – úklid, vaření, psaní, oblékání a jiné.

Ještě se vrátím k ladění nehtů s outfity. Měli bychom si dávat pozor na barevné kombinace. Dnes je módní svět sice otevřený různým kreacím, ale nic se nemá přehánět. Na příklad zdobení nehtů kamínky nebo motivy se vždy nehodí k dané příležitosti.

Život s nehty přináší světlé i stinné stránky, jinak to snad ani nejde. Záleží jen na Vás, zda se rozhodnete pečovat o své vlastní nehty nebo se vložíte do rukou odborníka a vyberete si nehty gelové. Významné události, mezi něž patří především svatba, si zasluhují speciální pozornost. Proto Vám na příště připravíme článek na téma: Jak upravit nehty na svatbu.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *