Zdravé nehty díky přírodní péči

Poslední dobou je velkým trendem hledat odpouštět od chemických přípravků a raději se navrátit k přírodním metodám.

Ani péče o nehty v tomto případě nezůstává pozadu, a tak i my můžeme mít dokonalé pevné a zdravé nehty díky čistě přírodní péči.

nehty
Zdroj: freeimages.com

Zdraví z přírody

Asi nejčastějším problémem, který nás v souvislosti s nehty velmi trápí, je jejich častá lámavost a viditelné poškození. To bývá způsobeno nedostatečnou pevností nehtů, které však můžeme velmi snadno zabránit. Místo doplňků stravy však raději sáhněte po oříšcích, které obsahují vitamíny skupiny B, vápník, hořčík i omega 3 mastné kyseliny. Pokud mají vaše nehty tendenci se lámat, posilněte je pomocí rozkrojené cibule, kterou budete nehty několik minut masírovat po dobu jednoho měsíce. Uvidíte, že výsledkem budete mile překvapeni. Pro všeobecnou regeneraci nehtu stačí cibuli nahradit medem. Tím jemně masírujeme nehty a zhruba po deseti minutách med důkladně opláchneme.

Jak pečovat o nehty

Pokud chcete, aby vaše nehty byly zdravé, musíte dodržovat základní pravidla správné péče. I v tomto případě se nejvíce vyplácí zachování co nejvíce přírodních výrobků. Vyhýbejte se lakům na nehty s acetonem, který je výrazně poškozuje. Pokud používáte odlakovač na nehty, snažte se o to, aby na nehtech zůstal co nejkratší dobu, protože by je mohl nepříjemně vysušovat. Po odlakování tedy nehty vždy důkladně očistěte mýdlovou vodou. Vyvarujte se i takzvaných rychleschnoucích laků, které většinou jen zbytečně oslabují vaše nehty. Používáte-li barevné laky na nehty, nezapomeňte pod ně dát ochrannou vrstvu, která zabrání poničení nehtu. Na suché nehty je také dobré použít například olivový olej a opatrně jej vmasírovat do nehtů a okolí. Alespoň jednou týdně byste měli také používat hydratační krém na ruce, který se postará o zjemnění nehtové kůžičky.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *