Zarůstající nehty na palcích u nohou

Zarůstání nehtů na palcích u nohou je pro každou ženu nepříjemným problémem. Nutno podotknout, že zde nemůžeme vinit hygienické návyky, nýbrž samotné stříhání. Jde o vážný kosmetický i zdravotní problém, který dotyčného donutí navštívit lékaře a následně podstoupit operaci. Nebojte, není naším úkolem vás strašit, že pokud zanevřete nad správnou technikou úpravy nehtů nohou, tak se dostanete pod skalpel, ale varovat, že se zde tato možnost nachází. Tento problém nejčastěji postihuje starší ženy ve středním věku, ale i dospívající teenky. Rovněž se setkáváme, že hlavním aktérem zarůstání může být i mykóza, což je kožní kvasinkové onemocnění.

Proč nehty zarůstají?

Nehty na palcích zarůstají díky morfologické dispozice nehtu. Nehet se v některých případech stává cizím tělesem, které dráždí své okolí svým postavením a vyvolává zánět. Svou daň si tímto způsobem vybírá i mechanický útlak v těsné obuvi. V případě, že nemáte dědičné indispozice, tak vše můžete přičíst na zevrub modernímu způsobu života. Teď se nebavíme o občasném nošení lodiček. Vše má svůj čas, a jakmile své nohy trápíte několik let v nepohodlné obuvi, tak si tělo nalezne cestu pro upozornění, že něco děláte špatně.

Příznaky a prevence

Příznak zarůstajícího nehtu je naprosto zřejmý. Zčervenání nehtového valu, ostré okraje zarůstající do kůže a k tomu i vyvolaný zánět, bakteriální infekce a další nepříjemnosti. Jedinou a zároveň nejúčinnější prevencí je pravidelné zastřihávání nehtů na rovno. Špičky nehtů by se neměli zaoblovat.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *