Základy péče o nehty

Na internetu naleznete mnoho článků na téma jak pečovat o nehty. Málokdy se však setkáte s kompletním návodem, jak o nehty pečovat, abyste předešli jejich poškození a pokud již poškozené jsou, jak je zachránit. I z toho důvodu je tu náš dnešní příspěvek, které vám prozradí, jak na to.

Zdroj: everystockphoto.com

Základem je pravidelná péče

S nárazovou péčí o nehty daleko nedojdete, protože pro jejich dokonalý vzhled je třeba o ně pečovat pravidelně. A co pravidelné péče o nehty vlastně obnáší? Předně musíte zajistit jejich dokonalou čistotu a hebkost. Nejprve se postarejte o starý lak, kterého se zbavíte pomocí odlakovače bez acetonu, který nanesete na vatový tampon a pomocí něj šetrně barevný lak z nehtů odstraníte. Vyvarujte se namáčení celých konečků prstů do la odlakovače, protože ten je zbytečně vysušuje. Po odstranění laku použijte ochranný olej, který se postará jak o pevnost našich nehtů, tak o změkčení nehtové kůžičky. Tu také nemůžete nechat bez povšimnutí a je třeba ji pravidelně zastřihávat a zatlačovat. Pokud na nehty znovu nanášíte barevný lak na nehty, nezapomeňte pod něj nanést vrstvu ochranného laku, který nejen chrání povrch nehtu, ale také zajistí dlouhou výdrž následně naneseného laku.

Kdy je třeba o nehty pečovat více než obvykle

Pokud jsou vaše nehty poškozené, budou vyžadovat zvláštní péči. Ulevte jim tím, že je nějaký čas ponecháte bez nánosu laků, umělých nehtů a podobně. Důkladně je zbavte nečistot, naneste léčivé oleje a nechte působit. Zbytečně nehty v období jejich poškození nezatěžujte zbytečnou chemií. Pouze pokud jsou vaše nehty příliš lámavé, dopřejte jim speciální lak, který je pomůže více zpevnit. Skvěle nehtům bude svědčit i zvýšený příjem vitamínu B. Velmi se u žen osvědčil výrobek Biosil Plus, který pomáhá jak ke zdravým a pevným nehtů, tak ke kvalitním vlasům.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *