Water marble nails – jak na ně?

Je nedělní odpoledne, za okny pochmurno, ale místy se tlačí mezi mraky sluníčko a svými paprsky začíná kreslit na obloze zajímavou mozaiku. Vzpomenu si na techniku water marble nails, která také vytváří na nehtech jakousi mozaiku. Ihned se pouštím do psaní článku, abych se s vámi podělila o tento originální design ve světě nehtů.

Mé první kroky vedou na známý video portál, abych se něco přiučila od více zkušených. Musím se totiž přiznat, že tuto techniku jsem ještě nezkoušela. Zdá se být poměrně snadná. Podívejte se sami:

První video natáčela slečna, která používá velmi malou nádobu a vytvořený motiv v podstatě natiskne na celý nehet:

Druhé video zahrnuje postup, kterým jsem se inspirovala a nehty jsem bez problémů vytvořila:

Nehty nejprve náležitě nachystáme pro nanesení laku. Barva „podkladového laku“ záleží na následné barevné kombinaci laků. Ale díky němu ostatní barvy lépe vyniknou.

Dobře je očistíme, odmastíme a upravíme na námi požadovanou délku. Poté naneseme bílý lak (nebo jiný). Dočetla jsem se, že jej není potřeba nechat dokonale zaschnout, ale já jsem jej raději nechala standardně zaschnout a myslím, že jsem tím nic nepokazila. Už na mne čeká nádobka s vodou. Přiznám se, že nad teplotou jsem příliš nedumala a nalila vodu studenou (ne ledovou). Následně jsem začala s kapáním laků. Nevybírala jsem žádnou známou značku. Použila jsem laky na nehty, které mi leží doma již déle nevyužité a je potřeba je spotřebovat. Následně jsem pomocí párátka barvy nesouměrně, ale lehce rozmíchala. Vznikla zajímavá duha.

Prsty jsem namazala krémem a pro jistotu ještě oblepila izolepou. Měla jsem tak dvojitou jistotu, že se nebudu následně příliš trápit s nemilým odlakováním laků z prstů. Prst jsem namočila do mozaiky laků, podržela deset sekund a pomocí párátka odstranila přebytečný lak. Po zaschnutí jsem ještě přelakovala nehty bezbarvým lakem. To aby se nehty více leskly a lak se tak rychle z nehtů nesloupl. Vycházela jsem z pravidla, že při nanášení obyčejného laku také vždy používám více vrstev. Nehty vypadají originálně a technika splnila mou představu.

Následně jsem se vrhla na pročítání diskuzí a byla jsem překvapena, jaké mívají dívky s technikou problémy. Z poznatků vyplynulo, že může záležet na hustotě a kvalitě laků na nehty. Někdy nastal problém s odlupováním laku. Já jsem použila po skončení techniky ještě bezbarvý lak a tento problém nenastal. Nejvíce se technika dařila s laky Avon.

Doufám, že tuto techniku také vyzkoušíte a podělíte se s námi v komentářích nebo na facebooku o své zkušenosti.

naildesignideaz
naildesignideaz
naildesignideaz
naildesignideaz

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *