Vývoj v úpravě nehtů

Mohlo by se zdát, že důsledná péče o nehty, spojena s mnoha rozličnými procedurami, je až trendem posledních let. Není tomu ale tak. V historii lidstva se můžeme setkat s mnoha národy, pro které byla důsledná manikúra poměrně velmi důležitou součástí například rituálních příležitostí. Je ale určitě pravda, že pokud uvažujeme západní civilizaci a kulturu, dostala se péče o nehty na důležitou položku osobní hygieny až v poměrně nedávné době.

zjemňující krém na ruce
Sally Hansen - zjemňující krém na ruce

Dneska už silná většina žen věnuje nehtům nemálo času a prostředků, péče o nehty se stává koníčkem, či dokonce i povoláním. A to dnes není jen výhradní záležitost něžnějšího pohlaví, ale i notná část mužů se o své nehty začala zajímat. Není se čemu divit, podle některých studií lze o člověku zjistit až neuvěřitelně mnoho při pouhém pohledu na ruce. Jen při letmém pohledu jasně zjistíte, jaký důraz klade jedinec na osobní hygienu. Co se týče mužů, špína za nehty, roztřepené, či příliš dlouhé nehty už se dneska rozhodně nenosí a řada žen považuje právě úpravu nehtů u mužů za velmi důležitý artikl.

Péče o nehty se v dnešní době především u žen neskládá jenom z prostého zastřižení. Existuje obrovský počet různých přípravků pro úpravu nehtů na milion způsobů. Počínaje prostými laky na nehty, přes vyživující gely až k velmi extravagantním vzorovaným umělým nehtům. V úpravě nehtů dneska neexistují hranice a to, co se před padesáti lety považovalo za nevhodné, neslušné, či pobořující, se dneska vnímá naprosto bez povšimnutí. Dostupnost všemožných novinek přivádí ženy k tomu, že provádí často poměrně komplikované úpravy na svých nehtech samy doma, což může v některých případech vést k serióznímu poškození nehtů. Přesto ale úprava nehtů v zásadě není nic komplikovaného a s trochou tréninku zvládne každá trochu zručná žena, nebo muž všechno, co s sebou dnešní úprava nehtů obnáší.

obnovující sérum na nehty
ARTDECO obnovující sérum na nehty

Další články:

1 thought on “Vývoj v úpravě nehtů”

  1. Je pravda, že jsem si vlastní úpravou většinou nehty více poškodila. Měla jsem tendenci zastřihávat kůžičku a nehty jsem skoro nikdy nepilovala. Ale našla jsem moc příjemnou paní kosmetičku a ta se mi o nehty stará. Přeci jen upravené nehty o mnohém svědčí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *