Vybíráme pilník na nehty

Pilník na nehty je nepostradatelným pomocníkem každé ženy, která dbá o svůj vzhled a především o krásu a zdraví svých nehtů. Na trhu existuje mnoho druhů pilníků na nehty, avšak ne všechny jsou pro správnou péči o nehty vhodné. Jaký pilník používat a jak s ním správně zacházet?

red-967995_960_720
Zdroj: pixabay.com

Jaký pilník si pořídit

Nejrozšířenějším typem pilníků na nehty jsou pilníky papírové. Jejich pořizovací cena je nízká, což se bohužel projevuje i na jejich krátké výdrži. Přesto jsou velmi oblíbené a to i v kosmetických salonech, kde se většinou používají jen jednorázově. Jejich údržba je velmi snadná a při poškození není nic snazšího než jej jednoduše vyměnit za nový. Pokud hledáte pilník, který vydrží trochu déle, pak by pro vás správnou variantou mohl být pilník skleněný. Ten vydrží o něco déle, snadno se udržuje čistý, ale bohužel je vhodný spíše pro přírodní nehty, ne gelové nebo akrylové. Na trhu existují i pilníky kovové, avšak ty jsou nejnáročnější na údržbu co se udržování čistoty týče, a tak se ani není čemu divit, že je postupně vytlačují již zmíněné papírové pilníky.

Jak pilník správně používat

Ano, i pilování nehtů vyžaduje určitý cvik, abyste správně věděli, jak s ním zacházet, aby co nejméně poškodit povrch vašich nehtů. Nehet vždy pilujte jen jedním směrem, abyste nehty zbytečně netenčily a nepoškodili jej. Co se týče tvaru nehtu, kterého chcete pomocí pilníku dosáhnout, je zcela na vás, jakému trendu dáte přednost. Oblíbené jsou mírně zaoblené hrany u rovného nehtu. Na povrch nehtu použijte speciální jemný pilník pro zarovnání nedokonalostí, aby se váš nehet nikde nezachytávat a vy jste tak předešli případným komplikacím.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *