Termolaky – kouzlo měnících se barev

Svět kosmetiky se neustále rozrůstá o nejrůznější novinky. V laboratořích po celém světě se předhánějí, aby přišli na trh s co nejefektnějším produktem, který zaujme zákazníky a samozřejmě tím zvedne i tržby firem. Ve světě designu nehtů tomu také není jinak. Jednou z horkých novinek jsou tak zvané termolaky Sám název napovídá, že se bude jednat o laky reagující na teplotu.

Jak fungují termolaky?

Termolaky,jak jsme si již řekli, reagují na okolní teplotu. Pokud vyjdete z běžné pokojové teploty ven, změní se postupně i barva laku. Rychlost změny závisí na sytosti barvy a jejím odstínu, ale trvá od několika vteřin do cca 3 minut. Nemusíte se bát omentu překvapení. Původní barva se změní v barvu uvedenou na samotné etiketě laku. Znamená to, že při koupi musíte vybrat dvě barvy najednou.

Zároveň při kombinování outfitu vždy zvažujete dvě varianty barvy nehtů. Může nastat situace, kdy se chystáte na formální setkání, které vyžaduje spíš decentní odstíny. V takovém případě pozor na zdánlivě světlé laky měnící barvu na syté a velmi výrazné.

Změna může nastat i v souvislosti s tělesnou teplotou. Možná vám při nervozitě chladnou ruce nebo se pod vlivem stresu potí a „zahřívají.“ Tak by se vám mohlo lehce stát, že na příklad při zkoušce ve škole zaujmete učitele měnící se barvou nehtů. Těžko ovšem říci, zda by byl z takové desénové hrátky nadšený stejně jako vy.

Kde termolaky sehnat?

Nejsnadnější cestou je v současné době všemocný internet. Termolak vydrží podobně jako běžný lak na nehty jen pár dní. Navíc dle své zkušenosti doporučuji investovat do dražších, levná varianta termolaku se mne osobně sloupala během prvního dne (respektive vytvořila onen slavný popraskaný efekt, který v tomto případě nebyl záměrem).

Jestli toužíte po termolaku, který vydrží delší dobu, obraťte se na odborníky  v kosmetických salónech, kde lak zatvrdí pomocí UV lampy, použijí podkladový lak a další nezbytnosti k tomu, aby termolak vydržel alespoň 3 týdny.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *