nehty v UV lampě

Technika modelování gelových nehtů

nehty v UV lampě

Ke krásným gelovým nehtům vedou dvě cesty. Buď navštívíte nehtový salon nebo si gelové nehty vymodelujete sama doma.Druhá varianta je levnější, ale zabere Vám spoustu času a úspěch v podobě dokonalého vzhledu není zaručen. Technika modeláže gelových nehtů

není podle rad zkušených domácích manikérek nic složitého. Potřebujete k tomu kvalitní pomůcky a trochu té šikovnosti a vkusného cítění. Ke každé základní modeláži gelových nehtů nebo k jejich prodlužování je potřeba mít následující pomůcky:

  • UV lampa
  • jednofázový nebo vícefázový gel
  • nehtové tipy
  • pilník nebo brousek
  • lepidlo
  • gilotina

Základní a nejdůležitější je příprava vlastního nehtu. Pokud tuto přípravu nepodceníte, měly by se Vám gelové nehty povést. Nanášení gelových nehtů vyžaduje důkladnou dezinfekci a obroušení povrchu vlastního nehtu do fáze, aby zcela ztratil svůj lesk. Úprava nehtu před započetím spočívá v odstranění záděr a zatlačení kůžičky. V případě, že chcete výrazně dlouhé nehty nebo je mít nějak odlišně a zajímavě zakončené, následuje nalepení tzv. tipu. U lepení tipů raději používejte menší množství lepidla a pak už jen nehet upravte do potřebné délky a tvaru. V případě standardní délky nehtů rovnou následuje nanášení samotného gelu a to podle toho, zda je jedno nebo více fázový. Před aplikací gelu na tipy je dobré tip zcela odmastit. Dezinfekce je základ dobře provedených gelových nehtů. Gel se nanáší vždy jen jedním tahem od kořene ke špičce nehtu. U tipů je postup trochu odlišný, zde se první vrstva gelu nanáší na střed tipu a roznáší se do stran k nehtovému lůžku, druhá vrstva se naopak nanáší od středu tipu k jeho konci až úplně do krajů nehtu. Poslední vrstva pak pokryje celou plochu nehtu kromě okrajů. Mezi jednotlivými vrstvami nanášení gelu na nehty se musí nehet vytvrdit pod UV lampou.

Po pečlivém nanesení gelu na nehet a jeho vytvrdnutí už následuje pouze konečná úprava gelových nehtů pomocí laku nebo tzv. nail artu. Nail art je povýšení zdobení gelových nehtů na umělecká díla, která jsou doplněna třpytkami, skleněnými ozdobami či 3D ozdobami na gelové nehty. Gelové nehty jsou jednoduchou, rychlou a především dlouhodobou formou úpravy rukou, která je pro každodenní pracovní ale i soukromá setkání nutností.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *