pedikura studio

Suchá pedikúra

Bruska zatočí s otlaky i ztvrdlou kůží

Suchá pedikúra je hit několika posledních let. Suchou pedikúru dnes provádí pedikérky po celém Česku. Stačí prohledat internet a najít si pedikérský salon v místě Vašeho bydliště. Jak název napovídá, jedná se o pedikúru na sucho bez použití vody a změkčovacích přísad. Nepoužívá se skalpel ani žiletka jako při pedikúře na mokro. Je tedy o něco bezpečnější a pro někoho i příjemnější. U suché pedikúry je minimalizována možnost říznutí a poranění kůže. Při suché pedikúře pedikérka pracuje se speciální bruskou, která jemně obrušuje ztvrdlou a suchou kůži. Suchá pedikúra je velmi vhodná pro osoby, které trpí plísněmi a také pro diabetiky.

Suchá pedikúra vyřeší problémy se zarůstajícími nehty

Jak probíhá suchá pedikúra? Pedikérka Vám nejdříve nohy ošetří desinfekcí a pak zastřihne a opiluje nehty. Pak přijde na řadu bruska, která Vás zbaví ztvrdlé kůže v okolí nehtů. Vhodnou bruskou se upraví tvar nehtů. Je to výborná metoda pro zarůstající nehty. Poté odstraní ztvrdlou kůži na chodidlech. Bruska zatočí také s mozoly a otlaky díky vysokorychlostním otáčkám. V závěrečné fázi Vám pedikérka ošetří nohy pečujícím krémem, emulzí nebo olejem a namasíruje nohy. Nejčastěji se užívá klasická regenerační a relaxační masáž pro celkové povzbuzení organismu.

Suchá versus mokrá pedikúra

Jaká pedikúra je lepší? Suchá nebo mokrá? Které byste měli dát přednost? Vždy záleží především na Vašem vkusu a příjemném pocitu. Při pedikúře by Vás nemělo nic bolet. Naopak by se mělo jednat o relaxační metodu pro tělo i duši. Nejlépe je vyzkoušet jak metody suché pedikúry, tak i mokré pedikúry na vlastní kůži a pak se rozhodnout, která Vám vyhovuje nejlépe. Některé klientky tvrdí, že mokrá pedikúra odstraní i silné mozoly oproti suché pedikúře. Jiným zákaznicím zase ze zdravotního hlediska vyhovuje suchá pedikúra, například diabetičkám.

 

pedikura studio

Profesionální studio pro pedikůru, foto: sensationnailandspa

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *