Současné možnosti péče o nehty

V současné době jsou možnosti péče o nehty daleko širší než tomu bylo za dob našich maminek a babiček. V téměř každé drogerii jsou dostupné mnohé přípravky pro péči o nehty, takže každá žena si může vybrat z širokého množství různých kosmetických pomůcek. Jaké jsou ale další možnosti péče o nehty?

Pro krásné a pevné nehty je zapotřebí dodržovat vhodnou životosprávu – i ta spadá do péče o nehty. Tučná, nezdravá jídla a hlavně kouření rozhodně nehtům neprospívají. Někdy se také říká, že nehty odrážení povahu a také zdravotní stav člověka a mohou také odhalit některé nemoci, které nejsou jinak (nebo těžce) odhalitelné.

Pokud pomineme zdravý životní styl, o nehty se můžeme starat i přímo. Například používáním vhodného pilníku (tím se myslí papírový, případně skleněný) nehty můžeme tvarovat a odstraňovat nerovnosti. Dalším běžně používaným prostředkem péče o nehty jsou laky. V současné době mohou mít laky zcela libovolnou barvu, existují i průhledné, bezbarvé. Dokonce jsou k dispozici i laky regenerační, které navíc nehtům prospívají. Lak na nehty má za úkol jednak chránit nehet před poškozením, ale také zaujmout z estetického hlediska.

Neonové pilníky na nehty s pouzdrem
Neonové pilníky na nehty s pouzdrem - sada ( 199,- Kč )
Zpevňující lak s kalciem
Zpevňující lak s kalciem ( 94,- Kč )

 

Dbát ale musíme také na kůžičku kolem nehtů. Trhání, okusování této kůžičky je častým zlozvykem a velkým neduhem péče o nehty. V žádném případě byste takové praktiky neměla provádět, trpí tím nejen okolí nehtů, které bývá zarudlé a bolavé, ale také nehty samotné. Současné možnosti péče o nehty dovolují použití regeneračních mastiček a krémů, které podporují hojení této oblasti a jsou vřele doporučovány.

Odstraňovač kůžičky a hydratační balzám
Odstraňovač kůžičky a hydratační balzám 2 v 1 (199,- Kč)

Co rozhodně nemohu doporučit, jsou gelové nehty. Gelové nehty při odstraňování zanechávají nehet velmi oslabený a náchylný k lámání. Navíc rozhodně nevypadají přirozeně, to je ale věc každého vkusu. Na druhou stranu, pokud má někdo lámavé a oslabené nehty, dají se dočasně pomocí gelových nehtů tyto nedostatky zakrýt.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *