Pryč s nepříjemným třepením nehtů

Třepení nehtů trápí mnoho lidí. Někteří s ním bojují již léta letoucí, ale stále nesklízí úspěch. Přitom vlastně stačí tak málo a tím je pochopitelně správná a pravidelná péče o nehty. Než ale odstraňovat třepení nehtů, je pochopitelně lepší mu předcházet. Dnes si prozradíme, jak na to.

hands-1554510
Zdroj: freeimages.com

Aby k třepení nehtů nedocházelo

Vždy se snažte třepení nehtů předcházet, protože jejich následné ošetřování už bude mnohem náročnější. Vaše nehty potřebují pravidelnou péči, takže ji rozhodně nezanedbávejte. Patří sem například ošetření nehtů ochrannými olejíčky a především pilování nehtů. Na to si vezměte papírový, případně skleněný pilník a důkladně nehty zarovnejte do požadovaného tvaru. Následně rozetřete po povrchu nehtů olej a jemně jej vmasírujte. Rozhodně vašim nehtům neuškodí ani pravidelné parafínové zábaly nebo vyživující masky. Pokud používáte laky na nehty, při jejich odstraňovaní používejte odlakovače, které neobsahují aceton. Ten totiž nehty vysušuje a podporuje tvorbu třepení nehtů.

Když se nehty třepí

První pomocí v takovém případě budou nůžky, pomocí kterých se zbavíte roztřepeného okraje Následně nehty opět upravíte pilníkem. Příčinou třepení nehtů může být i nesprávně zvolená strava, takže neváhejte a zařaďte do svého jídelníčku více zeleniny a především vitaminu B, který prospěje nejen vašim nehtům (zpevní je), ale i vlasům. Pohlídejte si ale také přísun železa, vápníku a hořčíku. Uvědomte si také, čemu vystavujete své nehty při umývání nádobí a používejte během něj rukavice. Pravidelně svým nehtům a dlaním dopřejte také výživné krémy, které obsahují glycerin. Roztřepené nehty rozhodně nejsou ničím příjemným, ale jak jste se sami dnes mohli přesvědčit, bojovat s nimi je velmi snadné.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *