První pomoc pro poškozené nehty

Máte pocit, že vašim nehtům chybí mnoho k dokonalosti? Připadají vám poškozené a nevzhledné? Pak není nic jednoduššího, než se zaměřit ně několik šikovných triků, díky kterým budou vaše nehty vypadat znovu skvěle. Podívejte se na ně společně s námi v našem dnešním příspěvku.

Zdroj: sanramonmanicures

Jak na dokonalé nehty

Prvním pomocníkem, který by ve vaší kosmetické tašce rozhodně neměl chybět, je pilník na nehty. K dostání je v mnoha provedeních a to od skleněných pilníků až po papírové, které však nemají dlouhou výdrž. Pokud se vám nehet ulomil, pilníkem můžete jeho zbytek zarovnat do přijatelné podoby, případně upilovat nevzhledný štěp, který by mohl způsobit poranění. Pokud máte nehet již upravený pilníkem, přichází řada na nehtový olej. Ten pomáhá s regenerací poškozených nehtů a to obzvlášť v případě, že jste měli nehty gelové nebo akrylové. Zabývat byste se však neměli jen samotnými nehty, ale také jejich okolím. Nehtovou kůžičku je třeba také řádně ošetřit, případně také použít ošetřující olej, který do nehtové kůžičky jemně vmasírujete. Pokud potřebuje ještě poupravit, použijte změkčující gely, díky kterým se vám bude s okolím nehtů lépe pracovat.

Než nehty nalakujete

Základní péči o nehty máte již za sebou, ale přesto je třeba ještě učinit nějaké kroky k tomu, aby vám dobře držel lak na nehty a co nejméně ničil povrch samotných nehtů. Proto je dobré používat ochranný podkladový lak, který jednak chrání nehty, ale také pomůže klasickému laku lépe držet. Pokud vás trápí nerovnost povrchu nehtu, použijte speciální vyrovnávací lak. V opačném případě totiž může dojít k brzkému odlupování laku, což nevypadá ale vůbec dobře. Poté, co nehty nalakujete, přichází čas na poslední vrstvu, která se skládá z průhledného laku, který nám zaručí dlouhou výdrž nalakovaného nehtu a také zpevnění samotného povrchu.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *