Nekousejte si nehty

Proč si přestat kousat nehty?

Kousání nehtů patří mezi nehezkou závislost, která je ve většině případů způsobená nervozitou či stresem. Nejohroženější věkovou skupinou jsou mladí lidé, jejichž věk se pohybuje v rozmezí od 12 do 18 let. Následně se pomalu, ale jistě snaží závislosti zbavit. Je potřeba vědět, že kousání nehtů je potřeba utnout okamžitě, jinak to může vést až ke zdravotním problémům. Kromě toho ruce jsou vizitkou každého člověka. Zajímá vás, proč?


Proč si přestat kousat nehty?


Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, ruce jsou vizitkou každého člověka. To platí jak pro ženy, tak muže. Pokud půjdete na pracovní schůzku nebo k rodičům své přítelkyně, popřípadě přítele, první, čeho si všimnou budou vaše ruce. Ptáte se, proč tomu tak je? Jednoduše řečeno proto, že se seznamujete a podání rukou patří mezi základní slušnost. Tato doba stačí na to, aby si protějšek o vás udělal během velice krátké doby prvotní obrázek. Určitě netoužíte po tom, aby se o vás poté, co odejdete bavili. Snažte se udělat příjemný dojem.

Přestaňte s kousáním nehtů!


Psali jsme vám o zdravotních kompikací, ty se týkají především otevřených ran, do kterých se snáz mohou dostat různé bakterie. Nemusíte se bát toho, že by kousání nehtů vedlo k rizikovějším onemocněním, na druhou stranu i tyto otevřené ranky dokážou nepříjemně potrápit váš život. Zvlášť ve chvíli, kdy si uvědomujete, že si je způsobujete svépomocí. Trpět budou i vaše zuby. Nehty jsou poměrně tvrdé, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát. Tím problémy zdaleka nekončí. V následujícím odstavci vás seznámíme s dalším a častým problémem.


Do třetice všeho zlého!


O vzhledu již víte z předchozích odstavců. Váš vzhled nehtů nebude vypadat tak, jak byste si představovali. To bude platit i o lidech, které budete během svého života potkávat. Proč si tedy zybtečně ničit svůj vzhled nehtů? Stačí se kousání vyhnout a uvidíte, jak mohou být nehty zdravé a krásné. Mimo jiné si kousáním nehtů můžete snadno poškodit tkáň. Vaše nehty poté nebudou růst tak, jako v předchozích obdobích.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *