Podstata zdravých nehtů

Nemusíme být zase tolik vzdělaný na to, abychom si lehce odvodili, že harmonie našeho denního příjmu potravin se nám podepíše na vyváženosti našeho těla. Tělo funguje na základě toho, co mu dopřáváme a od toho se odvíjí i naše následky na zdraví.

Nehty jsou součástí prstů jak na rukou, tak i na nohou a pomáhají nám při dotyku a lepším rozpoznáváním, a proto i na nich se podepisuje naše strava, leckdy nevyvážená. Důsledkem nevyváženého příjmu stravy může být nezpevněnost, lámavost, bílé skrvnky a podobně.

nails-1549017

Bohužel je to problémem, ne jednoho procenta populace, které leckdy začíná už v raném dětství. Kdy děti dostávají nevyvážený příjem potravin a i na jejich nehtíkách se podepisuje nedostatek vitámínů, minerálů, vápníku, zinku atd.

Samozřejmě, můžeme tento problém řešit „novými“ nehty. Různé moderní technologie vám pomůžou k tomu, aby vaše nehty vypadaly velmi pěkně. Jako jsou například gelové, akrylové nehty. Určitě mají něco do sebe. Použitím těch správných a také především zdravotně nezávadných komponentů, vždy kosmetička dospěje ke zdravému vzhledu a udělá vám z nehtů dokonalou vizitku vaší osobnosti. Otázkou je, zda vám tento způsob uzdraví vaše nehty. Nehledě na to, že tímto trpí i muži i ty výše zmiňované děti, kterým asi nenecháte udělat moderní gelové nehty, ale spíš zvolíte jiný způsob léčby.

Nové nehty jsou super, ale berme i v potaz, že růst a odolnost nehtů, vám především způsobí přísun těch správných potravin. Vyvážený jídelníček bohatý na vitamíny na minerály, vám zaručí krásné a zdravé nehty. Zdravý růst nehtů je určitě vhodné podporovat i zevnitř, ne jen zvenku. Když dáte tělu to, co potřebuje, jistě se vám odmění. Možná už potom nebudeme utrácet tolik peněz za pravidelné upravování nehtů v salonech. A budeme usilovat o své zdraví.

Je faktem, že nehty nás prezentují na každém kroku a starání se o ně není zase tak náročné.

 

FOTO: freeimages.com

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *