pilníky na nehty

Pilníky na nehty

pilníky na nehtyPři nehtové modeláži se rozhodně neobejdete bez kvalitního pilníku na nehty. Na našem trhu existuje několik tipů profesionálních pilníků. Jedná se tyto druhy: papírové smirkové pilníky, elektrické pilníky a elektrické brusky.

Smirkové pilníky.

Pilníky se užívají pro přípravu, opracování a odstranění umělohmotných nehtů i k zapilování nehtové modeláže a přírodních nehtů. Pilník jsou dva smirkové papíry spojené uprostřed pevným jádrem. Velmi důležitá je především hrubost pilníku a pružnost pevného jádra. Trvanlivost pilníku je pak závislá na kvalitě materiálu, ze kterého je vyroben. Pilník pomáhá rovněž seškrabávat z povrchu nehtu přebytečnou mastnotu a částečky modelovací a gelové hmoty. Smirkový pilník se používá pro získání hladkého a lesklého povrchu nehtu. K označení hrubosti pilníku se zpravidla užívá číslo. Číslo 80 je nejvyšší hrubost pilníku. Některé pilníky jsou doporučovány pro konkrétní modelovací hmotu. Pilník často bývá opatřen leštičkou na nehty, které se používají i pro přírodní nehty. Poradí Vám vždy dodavatel materiálu pro modeláž nehtů. Smirkový pilník má trvanlivost 2 až 3 měsíce. Při práci vždy střídejte několik pilníku podle jejich hrubosti. Bílý pilník je měkčí a černý pilník bývá hrubší. Dbejte rovněž na správnou údržbu pilníků. Pravidelně je čistěte a dezinfikujte. Existují různé tipy smirkových pilníků: pilník čtverec, pilník lodička, golden streak pilník (menší, úzký pilník pro nedostupná místa), pilník profi, pilník jumbo nebo pilník blok.

Elektrické pilníky.

Frézky a pilníky jsou již několik let vyhledávanou součástí nehtových studií pro práci manikérek. Je s nimi snadná práce i údržba. Navíc tak zkrátíte dobu modeláže. Elektrické pilníky jsou vítanými pomocníky pro práci na umělém zpevňování a prodlužování nehtů. Moderní přístrojové vybavení je součástí každého kvalitního nehtového studia. Z elektrických pilníků na nehty se nejčastěji užívají tvrdokové frézy, které mají životnost až dva roky. Koupíte je u dodavatele materiálu pro nehtovou modeláž. Ošetřují se kovovými kartáčky a dezinfikují se jako ostatní kovové nástroje.

Elektrické brusky.

Disponují vysokou frekvencí otáček. Lze regulovat rychlost brusky, snížit nebo zvýšit její výkon. Brusky se používají jak v profesionální, tak i domácí péči o ruce, nohy i nehty. V kosmetické péči nachází mnohé využití. Často se užívají také pro profesionální nehtovou modeláž. Vyplatí se investovat do kvalitní elektrické brusky pro nehtovou modeláž, která Vám vydrží po několik let. Navíc šetří Vaše namáhané ruce a krátí práci. Frézky je nutné pravidelně udržovat, čistit je od prachu a dezinfikovat.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *