Péče o ruce a nehty

Péče o ruce a nehty

Péče o ruce a nehtyPokožka rukou a samotné nehty jsou každý den ohrožovýny vnějšími vlivy. Ruce nejsou celý den nijak chráněny (když vynecháme zimní období a nošení rukavic). Nelze na ně nanést makeup jako na obličej. Ovšem můžeme do rukou vmasírovat speciální krémy a dopřávat jim pravidelné ozdravné kúry.

Co ruce a nehty nejvíce poškozuje?

Jedná se především o domací práce a jiné práce, kde se používají různé saponáty. Pokud ruce nechráníme gumovými rukavicemi, dočkáme se rychle vysušené pokožky rukou a poškozených nehtů. Snažáme se, aby ruce pokud je to jen trochu možné, nepřišly se saponátem do styku. Po takovéto činnosti je vhodné namazat ruce hydratačním krémem.

Ani přílišné „koupání“ nehtům a rukám nesvědčí. Nejlepší způsob hydratace je pít dostatečné množství tekutin a nikoliv pořádat zdlouhavé vodní lázně. Pro relaxaci naopak dobřejte rukám kratší vodní lázeň se speciálním olejíčkem. Také můžete použít přípravek soli z mrtvého moře. Zrnka pokožku promasírují a zjemní.

Používání mastných krému také pokožce rukou neprospěje. Neboť mastný krém ucpe póry a pokožka přestává dýchat. Používejte spíše krémy, které se dobře vpijí. Chváleny bývají často krémy od Yves Rocher, Bioderma nebo Neutrogena. Krémy Neutrogena dobře chrání pokožku před praskáním. Lze je používat v chladných i horkých dnech. Pokožku hydratují a velmi rychle se vstřebávají.

Nehty nejvíce poškozuje špatné zacházení s pilníky či nůžtičkami. Nehty by se měly pouze zapilovávat a to v jednom směru, nejlépe skleněným pilníkem. Nůžtičky používáme vyjímečně, ale nikdy ne na odstranění kůžičky. Tu na opak pouze zatlačujeme a to velmi jemně. Nemělo by nikdy jít o bolestivý proces. Práci usnadní krátká vodní lázeň ve vlažné vodě. Nezapomeneme nehty pravidelně ošetřovat olejíčkem.

Také neprofesionální odstranění gelových nehtů nebo nehtů s gel lakem může způsobit trvalé poškození nehtů.

Co rukám a nehtům prospívá?

– pravidelné užívání hydratačních krémů
– dostatek tekutin
– pečlivá a odborná manikúra
– zábaly z olivového oleje
– někteří si také nemohou vynachválit lazn rukou v kokosovém mléce
– dostatek vitamínů
– speciální masáže rukou (už patří mezi běžnou nabídku masérských salonů)

Další články:

1 thought on “Péče o ruce a nehty”

  1. Na ruce používám jedině krém od Neutrogeny – rychle se vstřebávající. A na nehty speciální výživu donna nails – zpevňující laky totiž vůbec nepomáhaly. Takže jsem si koupila tohle přímo v lékárně a jsem teď naprosto spokojená. Navíc nehty teď mají i mnohem hezčí bílou barvu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *