Péče o nehty podle denní doby

Pokud chcete, aby byly vaše nehty zdravé a dobře vypadaly, nebude stačit je jednou za čas nalakovat nebo potních ochranným olejem. Pochopitelně bude třeba věnovat svým nehtům pravidelnou péči, která se vám v budoucnu mnohonásobně vrátí v podobě zdravých a pevných nehtů.

manicured-hand-1-1439847
Zdroj: freeimages.com

Péče o nehty během dne

Přes den vaše nehty nevyžadují žádnou speciální péči, pokud například nedojde k jejich nečekanému poškození a podobně. Většinou nehtem zavadíme o kus oděvu a hned je malér na světě. Vyřešit jej musíte pomocí desinfekce a pilníku, kterým zarovnáte poškozený nehet. Co ale můžete nehtům takhle v běžný den dopřát, je zvláčňující krém, který se postará jak o nehtovou kůžičku, tak o pevnost povrchu nehtu a zvýšení jeho odolnosti.

Péče o nehty večer

Večer už se můžete na své nehty zaměřit poněkud důkladněji, protože přeci jen domácí podmínky jsou pro to lépe uzpůsobeny. Nejprve ošetřete nehty i nehtovou kůžičku a případně opravte lak na nehty v místech, kde se vám během dne poškodil. Pokud lak nepoužíváte, naneste na nehty alespoň průsvitný ochranný lak, který nehet zpevní a bude jej chránit před oděrkami. Do nehtové kůžičky vmasírujte speciální olej, který ji opět zvláční a vám se s ní pak bude lépe zacházet. Než půjdete spát, naneste na celý povrch nehtů a blízké okolí ochranný gel. Ten naneste v jedné vrstvě a jemně jej vmasírujte. Následně aplikujte druhou vrstvu, kterou již necháte volně zaschnout v průběhu noci. Ráno se probudíte s dokonale posílenými a zdravými nehty, což je snem snad každé ženy.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *