pilování gelové nehty

Odstranění gelových a akrylových nehtů

Každá z nás dobře ví, že by se neměla snažit odstraňovat gelové (či akrylové) nehty sama. Ale i tak se internet množí diskuzemi na tajné receptury, jak takové nehty odstranit. Pečlivě jsem je všechny pročetla a opravdu, dámy, raději zavítejte k odborníkovi. Ač některé ženy doporučují postupné odlupování nehtů, stříhání a zapilovávání, jistě nechcete do práce chodit s neupravenými nehty. Zejména pokud pracujete s lidmi, není to příliš dobrá vizitka. Věřím tomu, že jde nehty postupně „odloupnout“ (nejčastěji všechny uvádějí pomocí nůžtiček na nehty). Uvědomme si ovšem nezbytnost regenerace nehtu po samotných gelových nehtech, natož v případě, že je odstraníme takto násilnou cestou. Nehet může zůstat trvale poškozen.

 

Jak odstranit gelové nehty

Odstranit gelové nehty doma znamená jejich průběžné zapilovávání a zkracování, až nehet v podstatě úplně odroste. To je poměrně dlouhá, ale šetrná cesta. Nezapomeňte si také nakoupit výživné laky, aby se regenerace nehtů urychlila.

Odstranění gelových nehtů v salónu probíhá podobně, nicméně odborník vám povrch nehtů zbrousí. Nikde jsem na tento způsob nenašla jednotný názor. Valná část konstatovala, že i takto se může lůžko nehtů narušit a je nejlepší průběžně nehty zpilovávat.

 

Odstranění akrylových nehtů

Akrylové nehty se dají odstranit pomocí acetonu za pomoci využití alobalu. Na tento způsob se můžete podívat v následujícím videu.

Jelikož mi názory z diskuzí přišly nedůvěryhodné a nedostačující, rozhodla jsem se dál pátrat v lékařských (odborných) článcích. Dozvěděla jsem se informace o stavbě nehtu i o tom, co nám využití moderní kosmetiky zajišťuje. Zřejmě nikoho nepřekvapí, že za vším stojí špatné stravování. Lámavé a roztřepené nehty se snažíme zakrýt gelovými, aniž bychom řešili samotnou příčinu oslabení nehtu. Nehet pod gelovým nánosem dobře nedýchá a díky oslabení je náchylný na plísně a infekce. Rozhodně by se měly gelové a akrylové nehty aplikovat pouze na nehty zdravé.

Možná přemýšlíte, zda si gelové nehty pořídit i z hlediska finančního a časového. Je pravda, že se o gelové nehty příliš starat nemusíte. Ale pokud se vám nehet ulomí, bez pomoci profesionála s ním většinou nic nenaděláte. V tu chvíli je potřebné vyčlenit si na manikérku i určitý čas.

Druhá stránka jsou výše zmíněné finance. Průměrně stojí gelové nehty kolem 700 korun. Jejich doplnění dosahuje zhruba poloviční částky 350 korun. Nehty je potřebné doplnit zhruba po třech týdnech. Průměrně zaplatíme za nehty 400 korun měsíčně. Kvalitní lak (na příklad od značky Chanel) stojí 400 až 700 korun a vydrží (dle mých zkušeností) alespoň tři měsíce. Nehty musíme ovšem častěji přelakovat. Mne vyhovuje možnost měnění barvy, kdy se mi zachce a samozřejmě za ušetřené penízky si ráda dojdu s kamarádkou na výbornou večeři nebo si pořídím jinou z dámských nezbytností, jako je kabelka či nové boty.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *