nehty na nohou

Nehty na nohou

nehty na nohou

Dlouho předlouho jsme schovávali nožky do uzavřených bot a ponožek. Mnozí jistě zanedbávali jejich péči a spokojili se s občasným přelakováním nebo užitím penzy. Jelikož nás nohy nosí celé dny a celý život, zaslouží si občas relax.

Udělejte si nějaký večer nebo o víkendu čas a věnujte se jen a jen sami sobě. Nohy ocení na příklad lázeň se solí, lehkou masáž a příjemný krém, který kůži dobře promastí. Následuje péče o nehty, která se příliš neliší v péči o nehty na rukou.

Jelikož se k nám pomalu blíží slunné dny, které zajisté prozáří náš šatník i botník, měli bychom věnovat nehtům u nohou zvýšenou pozornost. Přeci jen otevřené boty vyžadují i upravené nehty.

Jak se o nehty na nohou starat? Je známo, že nehty na nohou jsou tvrdší a mnozí mohou mít s jejich úpravou problém. Můžete je změkčit horkou lázní, ta Vám usnadní i péči o kůžičku kolem nehtů. Dbejte, aby nehty nezarůstaly do kůže, to může způsobit poměrně velké bolesti. Zároveň nezapomeňte užít čas od času olejíčky určené pro nehty. Využít můžete také nabídky vyživujících laků na nehty, které obsahují potřebné vitamíny.

Nehty jako módní doplněk? Proč ne! Barevné laky zakoupíme na každém rohu a výběr je opravdu veliký. Barva nemusí ladit s barvou nehtů na rukou, ale neměla by jít do velkých kontrastů. Zejména byste měli dbát na sladění barvy s botami a následně s celým outfitem. Dnes není žádnou novinku užití gelových nehtů nebo zdobení kamínky či jinými aplikacemi. Pokud nechcete nohám věnovat tolik vlastního úsilí, obraťte se na pedikérku.

Péče o nohy a o nehty na nohou by měla být běžnou součástí Vašich životů. Najděte si proto chvilku a věnujte se jim. Možná budete ještě překvapeni, jak perfektně doplní celý outfit.

Další články:

1 thought on “Nehty na nohou”

  1. Pravda. Jak jsem přes zimu pedikuru skoro vůbec neřešila, tak se teď stydím vyjít z domu v otevřených botech a bez silonek. Ale obecně se mi nehty hodně lámou, i na rukách. Koupila jsem si kvůli tomu v lékárně DonnuNails a už po měsíci překvapivě viditelné zlepšení, na rukách i na nohách. Rozhodně se o ně i víc starám a naštěstí teď rostou rychleji, asi taky díky těm vitamínům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *