pilníky na nehty

Nehty jako ze škatulky

O správné péči o nehty jste si možná přečetli už nějaký ten článek, ale pokud máte stále pocit, že vám moc nepomohly, pak tento bude rozhodně výjimkou. Vezmete to totiž pěkně popořadě a změříme se na zdraví nehtů a péči o ně co nejdůkladněji.

pilníky na nehty

Měsíčně

Pokud chcete mít zdravé nehty, bude o ně třeba pečovat pravidelně. Dnes si proto rozepíše péči o nehty podle toho, jak často je dobré se jednotlivým úkonům věnovat. A začneme měsíční frekvencí, která zahrnuje návštěvu manikérky. Není třeba ji navštěvovat skutečně každý měsíc, pokud umíte o své nehty správně pečovat a víte, jak opravit drobné nedostatky jako je zlomený nehet, popraskaná kůžička v okolí a podobně. Pokud si rady nevíte, neváhejte se obrátit na manikérku.

Týdně

Každý týden byste měli svým nehtům dopřát výživný olej, který do nich jemně vmasírujete. Používejte ho zhruba dvakrát týdně a to na čisté odlakované nehty. Nejprve naneste první vrstvu, kterou jemně vmasírujte a necháte vsáknout. Poté přidejte vrstvu druhou, která už se bude vsakovat pomaleji. Olejíček můžete střídat například s ochrannými gely pro nehtovou kůžičku, které také příznivě působí i na povrch nehtů. Pokud chcete své ruce rozmazlovat, můžete jim dopřát jednou týdně i vodní lázeň, do které přimícháte opět oleje pro zdravý růst nehtů.

Denně

Pokud používáte lak na nehty je třeba si uvědomit, že vaše nehty od něj potřebují také občas odpočívat, aby měly dostatek času pro regeneraci a nebyly neustále zatěžovány. Základem denní péče o nehty tedy je také to, že je necháte bez laku, dopřejete případně jen krém a podobně a vaše nehty se tak dostatečně zregenerují.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *