zlozvyky a nehty

Nehty a zlozvyky

zlozvyky a nehtyStres, nervozita a nebo prostě zvyk…to jsou faktory, díky nimž naše nehty mnohdy trpí.

Jedním z proslavených zlozvyků je okusování nehtů. Většinou si jej neseme z dětství, kdy jsme byli líní si nehty ostříhat. Jedná se o specialitu především mužů, kteří ani netuší, jak často si ženy jejich ruce prohlížejí a jaké pro ně mohou mít kouzlo. Zbavit se tohoto zlozvyku je ale nelehké a neexistuje žádný lepší recept než silná vůle. U žen mohou pomoci voňavé krémy na ruce, které ohryzávání znepříjemní. Muži většinou k mazání rukou tolik povolní nejsou. Tak snad by pomohla žvíkačka nebo ve stavu nejvyšší nervozity ohlodávání tužky. To ovšem hrozí nebezpečí, že doma rychle dojdou psací potřeby.

Odstřihávání kůžičky je další zlozvyk, kterým ničemu nenapomáháme. Naopak, kůžička zůstává dlouhodobě poškozena a mnohem hůř se později hojí. Ideální je lehké zatlečení kůžičky speciálním dřívkem a uživání olejíčků určených pro péči o ruce a nehty.

Stříhání a pilování nehtů také nesou svá úskalí. Nehty by se měly stříhat minimálně, prvielně je pouze pilujeme. Pozor ale na špatné pilování, kdy pilníkem šermujeme ve všech směrech s vidinou docílení vysněného efektu. Nehty by se měly pilovat v jednom směru, aby nedošlo k jejich rychlému třepení.

  

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

  

Další články:

1 thought on “Nehty a zlozvyky”

  1. Souhlasím, že stres a nervozita se umí na nehtech opravdu pořádně podepsat. A když se k tomu nedejbože přidá ještě špatná strava, je zaděláno na problém. Vzhledem k tomu, že stresu se v dnešní době lze jen sotva vyhnout, já kromě pečujících krémů a laků podporuju svoje nehty i doplňky stravy. Ty používám už druhý měsíc a mým nehtům velmi prospívá, konečně je začínám mít dlouhé a pevné, navíc se mi přestaly dělat záděry, které mě obvykle provokovaly k okusování, takže jsem se snad zbavila i tohohle hrozného zlozvyku 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *