nehtová terminologie

Nehtová terminologie – 1. část

nehtová terminologiePřipravili jsme pro vás článek s nejčastějšími pojmy, které se vyskytují v souvislosti s péčí a zejména zdobením nehtů.

 Snad nejčastěji se o nehtech mluví ve slovním spojení – gelové nehty. Matoucí může býti již samotný pojem gel. Ve větách se vyskytuje slovní spojení gel lak, které nemusí být správně použito. Gel lak představuje speciální gel fungující na principu laku, ale stejne jako gel se musí vytvrdit v lampě.

 UV gel – speciální gel, který je nezbytný k tvorbě gelových nehtů. Nanáší se většinou ve dvou vrstvách a je nutné, aby se zapekl v UV lampě (peci). Dejte pozor na hustotu gelu, mohou býti řidší i hustší.

Akrylové nehty – sám název značí původce materiálu a jaký je rozdíl mezi gelovými a akrylovými nehty? Akrylové nehty není třeba zapékat v peci a stačí jedna vrstva hmoty.

UV lampa – není žádná lampička, ale pec, kde se nehty zatvrzují.

Nehtový tip – jedná se o umělý nehet, který nahradí nehet přírodní. Aplikuje se pomocí speciálního lepidla a umožní nehty prodloužit na námi požadovanou délku.

Čistič nehtů – přípravek k odstranění mastnoty nehtů a k odstranění případných výpotků.

Velmi často se v návodech setkáváme také s pojmem Primer – je považován za univerzální čistič, který zároveň nehty odmašťuje.

Leštička na nehty (blok) – používá se pro konečnou úpravu gelových a akrylových nehtů, ale využít lze i při základní péči o nehty přírodní. Nehty zapiluje, vyhladí a vyleští.

Kuličky na zdobení nehtů – v podstatě představují nástroj stejný, jako je štětec na nehty jen zakončený malou kuličkou, která umožňuje snadné zdobení nehtů.

Vždy je nutné dobře pročíst složení výrobku a zjistit, pro jaké účely byl vyroben.

  

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

  

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *