gelové nehty doma

Návod na modeláž gelových nehtů – přípravná fáze

Připravili jsme pro Vás několik článků na téma jak vytvořit gelové nehty doma. Poskytneme Vám zároveň podrobný návod i s fotografiemi jednotlivých fází.

Nejprve je důležité ujasnit si, zda si přejeme modelovat gelové nehty doma pravidelně. Je totiž nezbytné, pořídit si základní vybavení.

Konkrétně se jedná o UV lampu, která slouží ke zpevnění gelu, bez jejího použití se neobejdete. Dále se jedná o lampičku, která nemusí být speciálně určena pro kosmetické účely, ale musí splňovat jisté předpoklady, aby byla při modeláži gelových nehtů nápomocná. Neobejdete se pochopitelně bez speciálních UV gelů, nehtových tipů a lepidla na nehty. Zapomenout nesmíme ani na desinfekci (prodává se ve spreji) – správná hygiena je velmi důležitá.

Tím náš výčet ještě nekončí. V našem foto návodu se setkáte také se štětečky na modeláž nehtů, se speciálními a zdobnými laky, s pilníky nebo tzv. gilotinou, kterou se stříhají tipy. Také jsme použili tzv. make up na nehty.

Pokud chcete být připraveni opravdu dokonale, nezapomeňte na odstraňovač výpotku gelu, čistič štětců, buničité čtverečky (fungují na bázi odličovacích tampónků) a drobné zdobení na nehty, jehož výběr je veliký.

Na jednotlivé typy gelů se zaměříme v jiném článku. Je ale dobré vědět předem, jaké gelové nehty se chystáme vytvořit, protože podle toho následně kupujeme i zdobné gely. My se budeme zabývat klasickou francouzskou manikúrou a proto jsme použili bílý gel.

Pojďme začít s první přípravnou fází nehtů na modeláž.

Jak správně připravit nehty před nanesením gelu?

Na obrázku máme ukázku již odrostlých gelových nehtů, které pouze doplníme a zároveň dvou gelových nehtů chybějících. Tyto nehty budeme tvořit znovu.

úprava nehtů doma

Nejprve musíme nehty dobře opilovat – přírodní i gelové. Na přírodní nehty používáme jemnější pilník a na nehty, které doplňujeme – tedy již gelové – použijeme hrubší. Jejich pilování je díky tvrdosti gelu náročnější, proto použijeme hrubší pilník. Skleněný pilník lze použít na přírodní nehty, na gelové nehty tento pilník vhodný není.

pilování gelové nehty
pilujeme přírodní nehty

I poškozený nehet se piluje. Použijte opět jemný pilník a buďte obzvláště opatrní. Nehet je třeba opilovat pečlivě. Gelem bude následně jeho deformace zakryta. Stejně postupujte i pokud se nehet poškodí během úpravy.

Zaměříme se také na kůžičku, která by se neměla stříhat, ale pouze zatlačovat pomocí dřívka nebo tzv. kopýtka. Výjimečně je možné použít kleštičky na kůžičku. Snažte se kůžičku zatlačovat jemně.

Prach z pilování můžeme smést jakýmkoliv silnějším štětečkem. Nyní naneseme desinfekci a otřeme ji buničitými čtverečky.

desinfekce na nehty
buničité čtverečky

Takto jsou nehty připraveny k přiložení tipu.

V dalším článku nás bude čekat upevnění tipu, nanášení gelu a použití UV lampy.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

 

Další díly Návodu na modeláž gelových nehtů.

1. díl     Přípravná fáze

2. díl      Lepení nehtového tipu

3. díl      Nanášení speciálního gelu

4. síl      Francouzská manikúra a zdobení nehtů

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *