pilování gelového nehtu

Návod na modeláž gelových nehtů – nanášení speciálního gelu

Tvorba gelových nehtů není složitou záležitostí, ale pro začátečníka může být zpočátku dost komplikovaná. Proto jsme nachystali foto seriál s komentáři, jak gelové nehty vytvořit v domácím prostředí.

Již víme, co bychom si k modeláži měli pořídit, jak nehty připravit, jak upevnit nehtový tip a konečně se dostáváme k fázi nanesení speciálního gelu. Tedy k tomu, co dělá gelové nehty gelovými.

Po upevnění tipu (a v případě pouhého doplňování gelových nehtů po jejich přípravě) přichází na řadu lak pro přilnavost gelu – zakoupíte ho pod názvem Primer. Ten tvoří důležitou vazbu mezi přírodním nehtem a gelem (nenanášejte na tip a nedávejte do UV lampy). Je třeba nechat ho dobře zaschnout, přibližně 2 minuty. Přípravky pro přilnavost gelu Vám zaručí dobré přilnutí gelu a předejde s nimi případnému odchlipování gelu.

lak pro přilnavost gelu

Nyní si připravte menší štěteček a make up nebo modelovací UV gel. Dobře se u prodejce informujte, k čemu je daný gel určený. Především se zaměřte na konzistenci. Pro začátečníky jsou vhodnější řídké gely. Husté a hustší gely jsou vhodné na středně dlouhé a dlouhé nehty a nezatékají ke kůžičce. Make up na nehty se stává stále více populární díky svým schopnostem překrývat nedostatky a defekty přírodních nehtů a zajišťuje celkově lepší efekt. I jeho aplikace je velmi snadná, opět vhodná pro začátečníky.. V malém množství začněte nanášet gel (make up).Začínáme nanášet od středu ke konci tipu a následně roztáhneme okolo nehtového lůžka. Štětcem se nedotýkáme nehtu, pouze jím „rolujeme“ gel. Většinou použijeme alespoň dvě vrstvy.

nehtový makeup

nanášení gelu

Zároveň střídáme ruce v peci (UV lampa). Pro urychlení práce nemusíte vždy dodělat jednu ruku, ale po každém nanesení střídat ruce. Tento postup je ale na každém z nás. Důležité je, aby každý nehet strávil v peci zhruba dvě minuty (do pece pokládáme celou ruku až po zápěstí).

pec na nehty

UV lampa na nehty

Během nanášení gelu a nebo po zatvrzení nehtů v peci se mohou objevit výpotky gelu. Snadno je odstraníte čističem na nehty a buničitého tampónku. K dostání jsou i čističe, které se v přípravné fázi používají k odmaštění nehtů a desinfekci a zároveň s nimi lze odstranit výpotky.

Po nanesení gelu a zatvrdnutí všech nehtů v peci máme za sebou nejdůležitější fázi. Takto jsou gelové nehty doplněny a z přírodních jsou vytvořeny gelové. Nastává prostor pro fantazii a zdobení. V našem foto seriálu se zaměříme na francouzskou manikúru. Tuto poslední fázi i se závěrečnou péčí o ruce si představíme v posledním z článků Návod na modeláž gelových nehtů.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

 

Další díly Návodu na modeláž gelových nehtů.

1. díl     Přípravná fáze

2. díl      Lepení nehtového tipu

3. díl      Nanášení speciálního gelu

4. síl      Francouzská manikúra a zdobení nehtů

Další články:

1 thought on “Návod na modeláž gelových nehtů – nanášení speciálního gelu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *