Návod na modeláž gelových nehtů – francouzská manikúra a zdobení nehtů

francouzské zdobení

Modeláž gelových nehtů v domácím prostředí není snadná, ale stejně tak není nemožná. Potřebujeme si nejprve nachystat všechny nezbytné pomůcky a dobře znát návod, jak při tvorbě gelových nehtů postupovat.

Tento článek přináší návod k nejoblíbenější části modeláže – zdobení nehtů a závěrečná péče o ruce. V předchozím článku jsme skončili u nanesení gelu a jeho zatvrdnutí pomocí UV lampy. Nehty jsou připraveny na další zdobení.

Klasickou francouzskou manikúrou se nikdy nic nezkazí. Zároveň nepatří mezi náročné techniky zdobení, podívejme se tedy, jak ji vytvořit na gelových nehtech.

Nezbytnou pomůckou se nám stává bílý gel určený k tvorbě francouzské manikúry a speciální tenký štěteček nebo (jako v našem případu) zdobící tyčinka s kulatými hroty.

zdobící tičinka

Nanášíme tenký proužek na špičku nehtu. Postupujte dle instrukcí, které jsou přiloženy u Vámi zakoupeného bílého gelu. K dispozici je na trhu totiž hned několik možností. Gely máme jednofázové nebo až třífázové. Veškeré nanášení gelů (nejen bílého) by mělo probíhat jedním tahem. Nikdy nepoklepáváme, protože jinak vzniknou vzduchové bublinky.

lak na francouzskou manikuru

Dáváme také pozor, abychom nenanesli příliš silnou vrstvu bílého gelu. Po zatvrzení by tato silná vrstva dobře nedržela, špička by vypadala jako když ke zbytku nehtu nepatří nebo by došlo k odloupnutí. Po nanesení bílého gelu je třeba nechat opět nehty zatvrdnout v peci – 4 minuty.

nehty v peci

Mezi časté dotazy internetových diskuzí patří lepení gelu po vyndání z pece. Jedná se o výpotek gelu, který je nezbytné otřít čističem na výpotky gelu. Ten použijeme, i kdyby se nám zdálo, že gel nelepí. Po vyndání ruky z pece tedy naneste čistič na buničitý tampónek a všechny nehty očistěte.

Pokud se rozhodneme ještě pro decentní zdobení, použijeme speciální zdobící lak a tenký štěteček, který je speciálně určený ke zdobení nehtů.

zdobení

zdobení gelu

zdobení nehtů gelových

nanášení uv gelu na nehty

Necháme zaschnout a naneseme lehkou vrstvu průhledného UV gelu. Následně dáme naposledy zatvrdnout na 4 minuty.

zdobení a zaschnutí nehtů

Na závěr přetřeme super leskem pro zajištění dokonalého efektu. Perfektní péči zastoupí olejíček pro ošetření nehtového lůžka a okolí. Pochopitelně můžete použít i oblíbený krém na ruce.

nazdobené gelové nehty

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

 

Další díly Návodu na modeláž gelových nehtů.

1. díl     Přípravná fáze

2. díl      Lepení nehtového tipu

3. díl      Nanášení speciálního gelu

4. síl      Francouzská manikúra a zdobení nehtů

 

 

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *