tip - gelovky

Návod na modeláž gelových nehtů doma – lepení nehtového tipu

V předchozím článku jsme uvedli nezbytné vybavení pro přípravu gelových nehtů v domácím prostředí. Zabývali jsme se také „přípravnou fází“ nehtů – tedy zejména jejich pilováním a přípravě před použitím nehtového tipu.

Tento článek bude zaměřen na nanášení lepidla, upevnění tipu, opět se nevyhneme pilování a úpravě délky nehtů. V této části úpravy nehtů je třeba mít nachystané nehtové tipy, speciální lepidlo na nehtové tipy, buničité čtverečky (kterými lze během úprav cokoliv očistit), gilotinu a pilník.

Výběr a aplikace nehtového tipu

Protože je každý nehet jinak veliký a široký, je nejprve nutné vybrat správnou velikost tipu. Na každý nehet zkoušíme různé velikosti a vybíráme tu nejvhodnější.

gelové nehty doma

gelové nehty - lepení tipu

tip na gelové nehty

Na tip naneseme lepidlo a přiložíme jej k přírodnímu nehtu. Nenanášejte lepidlo na celý tip, pamatujte na část, která bude přesahovat a není potřeba na ni lepidlo aplikovat. Stačí menší množství, aby se lepidlo nerozteklo kolem nehtu. Pokud se tak stane, okamžitě jej očistěte. Doporučuje se tip přikládat pomalu  kolmo, aby se lepidlo rovnoměrně rozprostřelo.

lepidloo

Chvíli přidržíme a necháváme zaschnout. Okraje tipu se musí shodovat přesně s přírodními nehty.

tip - gelovky

U nehtů, které je třeba pouze tzv. doplnit, tipy nedáváme! Bude na ně později nanášet speciální gel. Ale zapilujeme je hrubším pilníkem a následně pilovacím blokem (zejména špičku, kterou budeme později zdobit).

blok na broušení nehtů

Upevněné tipy zkrátíme tzv. gilotinou na potřebnou délku.

gilotina na nehty

Následně pilujeme do předem určeného tvaru. Na pilování použijeme jemný pilník a nezapomeneme přepilovat tip i po jeho povrchu (ne pouze kraje).

pilování gelového nehtu

Na řadu přichází lak na přilnavost gelu a samotná aplikace gelu. Tuto fázi si popíšeme podrobně v dalším pokračování článku.


Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

 

Další díly Návodu na modeláž gelových nehtů.

1. díl     Přípravná fáze

2. díl      Lepení nehtového tipu

3. díl      Nanášení speciálního gelu

4. síl      Francouzská manikúra a zdobení nehtů

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *