nail art - zdobíme gelové nehty

Nail Art – zdobíme gelové nehty

nail art - zdobíme gelové nehty

Gelové nehty jsou moderní, jednoduchou a rychlou formou jak vypadat skvěle a upraveně. V barevných možnostech úprav gelových nehtů se meze nekladou a každá žena si tak může vybrat přesně to, co se bude hodit k jejímu stylu a příležitosti, na kterou se chystá.

Zdobení gelových nehtů se odborně říká Nail Art. Tato technika zdobení nehtů využívá širokou nabídku barevných laků na gelové nehty, nejrůznějších ozdob v podobě kamínků, peříček a 3D motivů. V této technice se meze nijak nekladou spíše naopak. Technika Nail Art, tedy zdobení gelových nehtů, se vyznačuje pestrými a moderními vzory a použitím ozdob. Hodí se pro večerní příležitosti, plesy a večírky. Na tyto ozdobné nehty se většinou jako podklad používají tzv. tipy, na které se poté nanáší gel. Obchody zaměřené na prodej gelových nehtů mají samostatné kategorie s Nail Art doplňky pro gelové nehty jako jsou zdobící laky, bittery, třpytivé prášky, holografické nitě, střípky, zdobící kamínky a další nádherné ozdoby.

Zdobení nehtů se objevuje již ve starověké Číně a nebo u indiánských náčelníků. Ti využívali k barevnému zdobení hennu, u které docílili různých barevných odstínů. U Egypťanů se podlle barvy nehtů identifikovali lidé z různých společenských vrstev. Modernizace designu nehtů začala na počátku 19. století. První variace s nehty a technikou Nail Art se již objevily v 30. letech minulého století. V roce 1934 se na trhu objevil první umělý nehet, v padesátých letech se ve větším množství začaly v Hollywoodu produkovat nehty na bázi akrylových umělých nehtů. Jednalo se o dvousložkový materiál, který rychle ztuhl a byl již v základním provedení vyhlazen a opatřen barvou a zdobením podle vzorníku. Koncem 60. let se ve Spojených státech objevila poprvé moderní modeláž umělých nehtů, o dalších deset let později se tento trend objevil v Evropě a okamžitě se stal velmi oblíbeným. Po akrylátových nehtech přišly na řadu nehty gelové jako zcela nová technologie tvořící mřížku a tím se staly umělé nehty více odolné a trvanlivé.

Potupem času se technika Nail Art stala symbolem pro komunikaci mezi kulturami. Od té doby se Nail Art stal více tvůrčí a umělecký. Kdo by odolal krásně ozdobeným gelovým nehtům? Zdobení gelových či akrylátových nehtů si můžete nechat udělat zkušenou manikérkou nebo se pokusit, se zdobícím příslušenstvím určeným k technice nail art, o zdobení nehtů sama. Pro každodenní nošení jsou ozdobné nehty v mnoha případech nevhodné a dámy volí raději decentnější styl úpravy gelových nehtů. Gelové nehty jsou postupem času stále modernější a stal se z nich fenomén v úpravě rukou.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *