mokrá pedikůra

Mokrá pedikůra

Specializovaná péče o nohy v pedikérském salonu

Nohy jsou velmi zatěžované. Proto bychom jim měli věnovat zvýšenou pozornost. Pravidlem by se měla stát návštěvu u pedikérky jednou za měsíc. Pozor bychom měli dávat také na prevenci, která je základem úspěchu zdravých nohou. Nenoste příliš vysoké podpatky a nevhodné boty. Nohy ohrožuje také nadváha, otlačeniny a puchýře. Dopřejte si péči o nohy v pedikérském salonu. Budete se cítit jako znovuzrozená. Pedikérka Vám nabídne mokrou či suchou pedikúru, masáž nohou, zábal nohou, nebo lázeňskou péči o nohy. Novinkou je gelová modeláž pro nehty na nohou, zejména je oblíbená francouzská manikúra. Skvělým relaxem je parafínový zábal pro nohy, po kterém bude Vaše pokožka sametově jemná.

Zbavte svá chodidla staré kůže i otlaků

Mokrá pedikůra je jednou z metod péče o nohy. Jedná se o klasický druh pedikúry, která se, jak název napovídá, provádí na mokro. Používá se již po několik desítek let a je velmi populární a vyhledávaná. Pedikérka Vám poskytne koupel nohou v horké lázni s aromatickými a změkčujícími přísadami. Tato koupel trvá dvacet minut pro optimální rozpaření pokožky nohou. Během této doby totiž dojde ke změkčení mozolů a otoků i otlaků kůže na nohou. Navíc se uvolní všechny nečistoty. Pedikérka nohy očistí, osuší a odstraní přebytečnou a ztvrdlou kůži. Nejčastěji se používají nástroje v podobě žiletky a skalpele. Jsou to nástroje určené přímo pro pedikérské salony. Zkušená pedikérka Vám neublíží. Jedná se o velmi profesionální ošetření.

 masáž nohou

Na závěr přijde osvěžující masáž

Pak následuje zastřižení nehtů na nohou, pilování nehtů a změkčení kůžiček. Pedikérka Vám doporučí rovněž vhodný lak na nehty nebo oblíbenou nehtovou modeláž. Nohy se v závěrečné fázi péče vyhladí pemzou. Pak pedikérka nanese pečující krém nebo olej a provede regenerační a relaxační masáž nohou. Suchá pedikúra trvá zhruba jednu hodinu a stojí od 200 Kč, záleží na umístění salonu i používané kosmetice. Mokrou pedikúru si můžete provést i v domácích podmínkách. Stačí Vám k tomu trochu šikovnosti.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *