Lámání a třepení nehtů

Možná, že je to i váš problém. Lámání a třepení nehtů je tak běžným fenoménem, že ho mnozí ignorují a ti další z něho doslova šílí. První, co vás v souvislosti s tímto jevem napadne, je nedostatek minerálů. Rychle zaběhnete do první lékárny a koupíte si příslušné vitaminové doplňky. Po několika měsících užívání zjistíte, že investice do prášků byla více než jen zbytečná. Jde o jasný signál lidského organismu, že něco není v pořádku a mělo by se to řešit skrze praktického lékaře, který vás odkáže na patřičná místa. Většina takových potencionálních pacientek se však se svým trápením svěří své kosmetičce a zde se dostáváte do začarovaného kruhu. V naprosté většině případů jde o zdravotní problém, který si vyžaduje odborný zásah ze strany moderní medicíny.

Oklikou na třepení nehtů

Ano, přesně o toto se snaží většina poškozených. Třepení a lámavost nehtů se pokouší zamaskovat lakováním, nebo nehty umělými. Ani jedna z voleb není ideální a spíše jde o dočasný nástroj k potlačení příznaků. Všechny cesty vedou do dermatologického oddělení, kde podstoupíte podrobnou analýzu.

Odkud se lámavost nehtů bere


Nepouštějte se však do neprobádaných vod a vybírejte si pouze takové suplementy, které doopravdy potřebujete. Přebytek minerálů v těle by nemuselo mít valný efekt na celkovou pohodu. Vždy si zajděte za lékařem, který vám už poradí. Ve velké míře může za lámavost nehtů nahromaděný stres. Svou úlohu sehrává i špatná hygiena, nebo kontakt s nejrůznějšími chemickými saponáty a nekvalitními mýdly. Též laky na nehty, které obsahují nevhodná organická rozpouštědla, se umí postarat o třepení vašich nehtů.

Jezte železo

Železo je nejdůležitějším prvkem v souvislosti s pevnými a zdravě vzhlížejícími nehty. Pokud se u vás potvrdí jeho nedostatek, tak jak je lékařským zvykem, ihned s nejasným výrazem ve tváři předepíše potravinové doplňky. My vám raději doporučíme zvýšený příjem listové zeleniny, ořechů či pivovarských kvasnic.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *