Lakujte nehty jako profesionál

Možná se vám zdá, že na lakování nehtů není nic složitého, ale opak je pravdou. Pokud chcete, aby lak skvěle seděl a navíc i dlouho vydržel a neodloupával se, bude potřeba trochu znalostí principů lakování nehtů. A na ty se dnes podíváme poněkud podrobněji.

nails-865082_960_720
Zdroj: pixabay.com

Podklad

Ze všeho nejdříve musíte nehtu dopřát potřebnou péči, aby měl lak na čem držet a to dlouhodobě. Proto nejdříve pomocí pilníku upravte nehet, zarovnejte a opatřete podkladovým lakem na nehty. Ten kromě toho, že nehty chrání před poškozením a dodává jim vitamíny, zajistí také to, že váš lak bude na nehtech držet déle než obvykle. Má totiž schopnost zarovnat drobné nedostatky na povrchu vašeho nehtu, takže při nanášení laku už budete mít dokonale zarovnanou plochu nehtového lůžka, na kterou se barevný lak bude nanášet jedna radost.

Nanášení laku na nehty

Jak nanášet lak na nehty patrně víte. Chce to zkrátka jen trochu šikovnosti a trpělivosti, abyste nikde okraj nehtu nepřetáhli. Pokud se vám to stane, nezoufejte a lak odstraňte pomocí vatové tyčinky namočené v odlakovači. Zakoupit si můžete také speciální fix, který je přímo určení pro odstranění laku na nehty z okolí nehtu. Zajistíte si tak dokonalé nalakování nehtů. Všeobecně se doporučuje nanášet dvě vrstvy barvy, aby byla výrazná a lépe vynikla.

Ochranná vrstva

Poslední fází lakování nehtů je speciální vrstva průsvitného laku, která chrání barevný lak před poškozením. Tu ale nanášejte až poté, co bude předchozí barevná vrstva již suchá. Pro urychlení sušení laku na nehty se používají speciální spreje, které na nehty nastříkáte a oni už se o rychlé vysušení laku postarají za vás. Po zaschnutí všech vrstev nezapomeňte nehtům dopřát ještě olejíček, který změkčí nehtovou kůžičku a regeneruje ji.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *