Krátké nebo dlouhé nehty? V letošním roce vítězí krátké

Přemýšlíte, jak si upravit nehty, aby byly co nejpraktičtější, elegantní a přitom v souladu se současnými trendy?

Pokud si kladete otázku, zda dlouhé nebo krátké nehty, jednoznačně zapomeňte na dlouhé nehty. Zatímco dříve bývaly obrovské kočičí drápy symbolem jistého sex-appealu, dnes je tomu přesně naopak.

 

Muže dlouhé nehty odpuzují

Dlouhé nehty jsou vnímány jako příliš laciné až lascivní, což potvrzují i výzkumy, při kterých na otázky týkající se úpravy dámských nehtů odpovídali sami muži. Shodli se na tom, že příliš dlouhé nehty vnímají spíše negativně. Ženy s dlouhými nehty v nich vzbuzují neodbytné otázky, jak jsou při délce svých nehtů schopny zastávat běžné každodenní aktivity jako vaření, mytí nádobí, úklid nebo ovšem i mnohem delikátnější činnosti.

 

Stříhejte do rovna nebo čtverce

Takže, pokud máte delší přečnívající nehty nebo dokonce přímo drápy, neváhejte a zkracujte. Ideální je jejich zastřižení do rovna nebo do čtvercového tvaru s mírně zaoblenými rohy. Zapomeňte ale na zástřih do špičky, ten není v kurzu. Se zkracováním to na druhou stranu není třeba přehánět, rozhodně by nemělo být vidět nehtové lůžko.

 

Zvolte kov i neóny

Chcete-li nehet nalakovat a jít přitom s dobovými trendy, nebijte se výrazných odstínů. Zvolte neonové barvy či metalické odstíny, zlatou i stříbrnou. Mezi další barvy, které jsou nyní „IN“ patří bezesporu i smaragdově zelená, limetková žlutá či tyrkysová. Nemáte-li zájem poutat pozornost, sáhněte potom po decentnějších odstínech jako béžová, smetanová nebo světlounce hnědá.

 

Slaďte si 3D ozdoby

Velkým hitem jsou nyní 3D ozdoby nehtů, tedy prostorové artefakty. Pokud jdete kolegyni na svatbu, můžete ozdobit svůj nehet třeba drobnou růžičkou. Zdobit můžeme jak přírodní, tak i gelové nebo akrylové nehty, prostorové ozdoby se ovšem hodí jenom pro slavnostní příležitosti. Platí, že pokud je zvolíte, měly by být decentní a pečlivě ladit s celým vaším outfitem, jinak budou působit kýčovitě a zkazí celkový dojem.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *