jak pečovat o nehty v zimě

Jak mít pěkné a zdravé nehty i v zimě?

Rtuť na teploměru v zimě klesá pod bod mrazu a zákonitě tím trpí i naše ruce. Prokrvení špiček prstů je horší než jindy. 

Naše nehty dostávají méně výživy, než potřebují, nižší je i hydratace. Jak o nehty v zimě pečovat, aby zůstaly co nejdéle krásné a zdravé?

Lakem proti vysoušení

Lakujte si v zimě nehty. Ploténka našich nehtů neumí udržet vodu, na rozdíl třeba od vlasů. Také olejů a tuku je v nehtových ploténkách jenom velmi malé množství. Proto byste v zimě měli předcházet vysoušení nehtů. To vede k jejich časté lámavosti, třepivosti a křehnutí. Používejte proto na nehty vazelínu či krém jako změkčovadlo. Docílíte tak jejich správné hydratace. Bojovat proti vysoušení nehtů můžete také kvalitním lakem. Jeho výběr ale rozhodně nepodceňujte. Na první podkladovou vrstvu používejte lak obsahující vitamíny, minerály a proteiny. Pomůže váš nehet nejenom zpevnit, ale také mu dodá v zimě tolik potřebnou výživu. Pokud budete odlakovávat, nedělejte to příliš často. Přílišné používání odlakovače nehty také vysušuje. Proto po odlakování na ně vždy naneste zvlhčující zábal. Občas také nechte nehty pár dní přírodní, nenalakované, aby mohly chvíli volně dýchat.

 

Ošetřujte i kůžičku a dopřejte si olejovou lázeň

Nezapomínejte na kůžičku kolem nehtu. I ta potřebuje v zimě vyživit. Noste si s sebou v kabelce olejíček, a pokud budete mít chvilku času, vtírejte ho opatrně do kůžičky. Bude jemná, vláčná a nebudou se vám tvořit záděry. Svým nehtům můžete dopřát také pravidelnou olejovou výživnou lázeň. Nebudete-li mít doma nic na práci a budete chtít chvíli odpočívat, připravte si pro své nehty lázeň z olivového oleje. Ponořte je do teplého, ale ne příliš horkého oleje a nechte je v něm ponořené asi 15–30 minut. Za tuto dobu do sebe absorbují živiny a pak budou krásně lesklé a zdravé.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *