fialové nehty

Gelové nehty – mýty versus fakta

fialové nehty

Modeláž gelových nehtů, běžná péče i onemocnění nehtů patří mezi častá témata internetových diskuzí. Proto nabízíme výčet nejčastějších otázek a odpovědí (mýty versus fakta) o gelových nehtech.

Gelové nehty přírodní nehet ničí,  přírodní nehet pod gelovou vrstvou nedýchá…

Tento mýtus je velmi hojně rozšířený a jedná se o naprostou hloupost. Přírodní nehet působením vzduchu vysychá, tedy odumírá (postupně ztrácí  pružnost a láme se). Modelací se vysychání zamezuje a je samozřejmě pravda, že je nehet více odolný. Na druhou stranu nelze popřít, že již křehké přírodní nehty se pod umělými nehty stanou mnohem křehčí a snadno se lámou.

K čemu slouží nehtový tip, musím ho používat?

Nehtový tip prodlouží přírodní nehet. Jedná se o „umělé nehty“, které jsou k dostání v různých velikostech dle jednotlivých nehtů. Tip se lepí na špičku nehtu a následně se zkrátí gilotinou. Pokud máte nehty delším není potřeba tip používat. Ale na krátké nehty se gel velmi špatně nanáší.

Jak odstraním gelové nehty. Mohu je odstranit sama?

Častým nešvarem je odlupování gelových nehtů či stříhání. Neodborné odstranění gelových nehtů může přinést závažné problémy, proto raději navštivte odborníka.

Proč někoho gel v UV lampě pálí?

Křehčí as citlivější nehty rychle reagují na jakoukoliv změnu. U takovýchto nehtů gel často proniká pod povrch nehtu a při působení záření může začít nepříjemně pálit. V žádném případě se nesnažte pálení vydržet. Raději zkraťte intervaly umístění nehtů v peci a zvyšte frekvenci opakování.

Proč mi gel na nehtech nedrží a odlupuje se? Proč po vyndání z pece stále lepí?

 Nejpravděpodobnějším důvodem je špatné očištění. Před aplikací gelu je vždy nezbytné přírodní nehty dobře zpilovat (zejména kvůli nerovnostem a následným vytvořením vzduchových bublin) a dobře odmastit. K tomu se používá tzv. Primex.

V první řadě je důležité dodržet cca 4 minuty, kdy nehty v peci zatvrdíme. Po vyndání by měly být opět očištěny (viz návod na modelář gelových nehtů).

Proč dochází k špatnému tvrzení nehtů?

Odpověď se skrývá ve výše uvedeném odstavci. Zároveň se může jednat o málo výkonnou UV lampu.

Proč vzniká pod gelovými nehty někdy plíseň?

Za plíseň bývá zodpovědná špatná desinfekce a nebo nedokonalá aplikace gelu a nehtového tipu. Zejména nehtový tip je třeba řádně přitlačit, aby nevznikly vzduchové bubliny, které plísně přímo lákají.

  

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

  

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *