Gelové nehty – estetický i užitečný kosmetický prostředek

Péče ženy o jednotlivé části těla stále roste. Příčinou nejsou pouze běžné nezbytné úpravy či zdravotní důvody. Větší důraz se přikládá estetickému dojmu. Ale i zdánlivě drobné úpravy se řídí módními trendy. Když vzrostla popularita dlouhých vlasů, vzrostly i nabídky salónů na prodlužování vlasů. Stejně tak se začaly prodlužovat a barvit řasy. Nadále stoupl zájem v péči o ruce, a tedy i nehty. Všechny estetické úpravy by se měly navzájem doplňovat. Krásně načesané vlasy těžko schovají okousané nehty nebo nehty s oloupaným lakem.

Péče o nehty ovšem není jen estetickou záležitostí. Poškozené nehty často signalizují zdravotní problémy. Nelze zanedbávat ani okolí nehtů, kde se mohou usídlit kožní onemocnění. I když tedy nemáme přírodní nehty, nesmíme zapomínat na péči zejména o kůžičku a případné záděrky.

Úprava nehtů skýtá mnoho způsobů. Tento článek se zaměřuje na jednu z nejkomfortnějších úprav – na nehty gelové. Gelové nehty jsou jedním ze tří způsobů modeláže nehtů. Jedná se o potaženích nehtů gelem, modeláž pomocí tipů a nakonec podle šablony. Poslední způsob je tím nejčastěji využívaným. Zároveň zajišťuje pevnost a vysokou odolnost nehtů. Právě odolnost je jedním z nejčastějších důvodů, proč si ženy rády nechávají tímto způsobem nehty upravovat. Gelové nehty jsou méně náchylné ke zlomení a k jinému poškození. Přírodní nehty si sice snadno upraví každý sám, nicméně sloupávání laku se dá zabránit jen velmi obtížně. Kdežto u gelových nehtů si lze vybrat libovolnou barvu, délku nehtu a další zdobení.

Jaká je péče u gelových nehtů? Nezapomínejte, že i o gelové nehty je nezbytné pečovat. Pokud se Vám některý z nehtů zlomí, je dobré mít na blízku pedikérku, která Vám obratem vytvoří nový. Dejte si záležet i na regeneraci přírodních nehtů. Ty se někdy vlivem gelových nehtů začnou lámat a slábnou. Kvalitní pedikérka Vám udělá kompletní kůru pro zpevnění nehtů a případně Vám doporučí další typ péče. Výše jsme zmínili úpravu okolí nehtu, zejména kůžičky. Gelové nehty neznamenají, že se nemusíte o nehty, jejich okolí a ruce více starat. Používejte alespoň krémy na ruce.

Závěrem si dovolíme upozornit na velmi důležitou věc – výběr pedikérky. Odborné salóny mají kvalitní vybavení. Máte zde záruku jedinečné odborné péče, kde nehrozí téměř žádné nebezpečí, že Vašim nehtům více ublíží, než pomohou.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *