gelové nehty a rukavice

Gelové nehty a rukavice: Můžete mít na sobě obojí najednou?

Gelové nehty umožní každé ženě, aby se mohla pyšnit rukama s krásně ošetřenými nehty. Jenže existují některé činnosti

, při kterých se nošení gelových nehtů přímo zakazuje. Pokud se těmto aktivitám věnujete, rozhodně se neobejdete bez rukavic. Jak si vlastně rozumí gelové nehty s rukavicemi?

Kde se musíte bez gelu obejít?

Ženy, které pracují s potravinami nebo například jako sestry v nemocnicích či v ošetřovatelských službách a mají v popisu práce nosit rukavice, gelové nehty vůbec nesmějí nosit. Z jednoduchého důvodu. Právě pod nehty se totiž skrývá nejvíce nečistot a bakterií, které mohou být v potravinářství či zdravotnictví velmi nebezpečné. A gelové nehty jsou dlouhé, takže nánosy nečistot, jež by pracovnice předávala dál, skutečně nejsou ničím příjemným, natož zdraví prospěšným. Už samotná představa takové nadílky bacilů je více než nepříjemná. Z gelových nehtů se také nečistota odstraňuje hůře než zpod nehtů zdravých. U krátce zastřižených nehtů také výrazně klesá riziko protržení rukavic, které je u gelových nehtů velké. Takže pokud pracujete jako prodavačka v lahůdkářství, zdravotní sestra nebo ošetřovatelka, musíte se gelových nehtů bohužel vzdát, ať už si při konkrétní pracovní činnosti rukavice na ruce navléknete nebo nikoli.

 

Rukavice navlékněte vždy, když…

Jinak si ale na gelové nehty rukavice vzít samozřejmě můžete. Rozhodně se nemusíte bát, že si je tím poškodíte, naopak. Gelový nehet je umělá hmota, navíc ho chrání před poškozením vrchní lesk. Nemusíte se tedy bát, že by stykem s rukavicemi došlo k nějakým potížím. Existují určité činnosti, při kterých je rozhodně dobré rukavice mít. Například mytí nádobí se saponátem nebo jiné úklidové činnosti s použitím čisticích prostředků (Savo). Také benzín a nafta může gelové nehty poškodit, naleptat, proto si rukavice navlečte i u benzínové stanice, až půjdete tankovat palivo do svého auta. Samozřejmostí jsou rukavice při pracích na zahrádce.

 

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *