tip nehtu

Gelové nehty a akrylová technika

tip nehtu

Gelové nehty se dají na vlastní nehtové lůžko a nehet nasazovat a poté modelovat dvěma asi nejpoužívanějšími způsoby. Jedním z nich je gelová modeláž nehtů a ta druhá je akrylová technika modeláže nehtů.

Akrylová technika modeláže gelových nehtů je v oblíbenosti u manikérek těsně za gelovou modeláží. Akrylová technika se u modeláže gelových nehtů používala v dřívějších dobách, kdy se gelové nehty dostávaly na své výsluní a stávaly se oblíbenou formou úpravy nehtů. Používané gely na modeláž gelových nehtů jsou velmi citlivé na jakoukoliv změnu zdravotního stavu a problému žen, které gelové nehty nosí a akrylové gelové nehty jsou také mnohem náchylnější na mechanické poškození. Akrylové nehty nevypadají tak přirozeně jako nehty z gelové modeláže, ale pro ženy, které nemají svoje vlastní pevné nehty a chtějí mít delší a nalakované nehty „umělé“, jsou akrylové gelové nehty asi nejideálnějším řešením. S volbou gelových nehtů by Vám měla poradit manikérka, která Vám nehty bude modelovat a také posoudí stav Vašich vlastních nehtů a vhodnost volby délky gelových nehtů vzhledem k Vašemu povolání. Upozorní Vás na jejich výhody a nevýhody a vše s Vámi v klidu projde.

Akrylová technika modeláže nehtů se od té gelové a modernější techniky značně liší. Prvním rozdílem je použití odlišného materiálu. V dnešní době většina nehtových designérek mnohem raději pracuje s gelem. Gel je tvárnější, flexibilnější a práce s ním není tolik náročná jako s akrylem. Gel, který se používá pro modeláž gelových nehtů, je již jako materiál určen přímo k modeláži, akryl se míchá až přímo při provádění gelových nehtů a je tak pro manikérku náročnější. Nehtová designérka musí mít spoustu zkušeností s touto technikou, aby výsledek byl dokonalý, tekutina totiž vzniklá ze smíchání pudru a liquidu ihned tvrdne. Tvarování gelových nehtů tedy musí být velmi rychlé a přesné.

K prodlužování nehtů se používají stejně jako u gelů tzv. tipy. Na ty se pak po nalepení na vlastní nehet nanáší akryl nebo gel. Hlavní a zásadní obrovskou výhodou akrylových gelových nehtů je fakt, že jsou mnohem odolnější z důvodu rychlého tvrzení. Tyto nehty jsou tak vhodné pro ženy, které často pracují manuálně a potřebují, aby jejich nehty odolaly této námaze a vydržely stále krásné. Nevýhodou, kterou lze o akrylové technice modeláže gelových nehtů říci, je silný zápach při nanášení akrylu na tipy. I toto se však dnešní vývoj snaží odstranit a tak vznikají nové technologie, které využívají UV akryly bez zápachu. Ať již se rozhodnete pro jakoukoliv techniku modeláže gelových nehtů, určitě budete s výsledkem spokojeni a Vaše ruce budou vypadat upraveně a příjemně při podání ruky.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *