barevný gel lak

Gel lak – novy trend zkrašlování nehtů

barevný gel lakManikúra představuje již neoddělitelnou součást našich životů. Poměrně snadno jsme si zvykli na péči kosmetických salonů, soukromých manikérek a nebo na své vlastní tvoření v domácím prostředí. Za oblíbenou úpravu je považována předevšim modeláž gelových nehtů. Nyní je na trhu další novinka – gel lak.

Co je gel lak

Jedná se o spojení laku a gelu, jak již napovídá sám název. Přípravek je určený pro přírodní a krátké nehty. Spojení gelu a laku přináší nové vlastnosti a způsoby aplikace. Životnost gel laku je 1 – 3 týdny.

Jak se gel lak nanáší

Nejprve si nehty upravíme, lehce zapilujeme a především odmastíme. Mnoho manikérek nám také potvrdilo, že nepoužívají laky pro lepší přilnavost gel laku, neboť i tak je náročné jej odstarnit a přípravek pro přilnavost by nám následné odstranění mohl nemile zkomplikovat. Nezapomínejme ovšem, že se jedná o informaci, na kterou nahlíží každý jinak.

Po očištění naneseme na nehty gel lak (neboli také UV gel lak). Nalakujeme jednu ruku a dáme na 2 minuty zatvrdnout do pece. Mezitím nalakujeme ruku druhou. Pokud chceme nanést barevný gel lak, je vhodné použít průhledný podkladový lak, protože jej poté snadněji odstarníme. Použijeme ještě jednu vrstvu gel laku, aby bylo překrytí dokonalé. Opět vložíme do pece na zatvrdnutí 2 minuty – vždy se u zatvrdnutí držite doporučení výrobce). Jedná se o snadný a rychlý postup.

Na závěr naneseme vrchní gel lak na nehty (průhledný), docílíme tak pěkného lesku. Dáme opět zatvrdnout na 2 – 3 minuty. Následně se věnujeme běžné závěrečné péči.

Jak gel lak odstranit

Často se využívají odlakovače s acetonem. Ten je možná účinný, ale nehty vysušuje a ničí. Existují pochopitelně i odlakovače bez acetonu, ale ty nedokáží gel lak dobře odstranit. K odstranění se používá speciální technika. Prohlédnout si ji můžete zde:

 http://www.facebook.com/pages/AZ-nehtycz/264811663568613

Při pilování (viz video) buďte velmi opatrní. Nesnažte se nikdy odstranit gel lak odpilováním či jiným nevhodným mechanických odstraněním (slupování). Tzv. alobalová metoda patří zatím mezi nejoblíbenější a nejúčinnější.

Jaké jsou výhody a nevýhody gel laku

Můžeme pracovat pomalu a soustředit se na nanesení gel laku, protože ten zaschne jedině v UV lampě (peci). Navíc je jeho aplikace oproti běžné nehtové modeláži několikanásobně rychlejší. Navíc nepotřebujeme velké množství pomůcek – opět v porovnání s gelovou modeláží nehtů.

Další články:

1 thought on “Gel lak – novy trend zkrašlování nehtů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *