Co je nehet?

Nehty má každý člověk – na rukou a na nohou. Co ale nehet je a jak o něj můžeme pečovat? Nehet je dle vědecké definice tvrdé zakončení prstů. Díky své tvrdosti chrání citlivé konečky prstů a podporuje vnímavost na tlak. Nehet se skládá ze tří vrstev, na sebe položených. Často se stává, že se nehet ulomí nebo poškodí, proto si lidé nehty zastřihávají (někteří preferují kousání, což je ale neestetické). Nehty na nohou jsou tvrdší, než nehty na rukou a také rostou asi 3x pomaleji. Proto si je tak často nemusíme stříhat.

Mnoho lidí trpí zlozvykem – kousání nehtů. Nehty jsou potom nevzhledné, nehledě na to, že ve společnosti je kousání nehtů bráno jako cosi nepřípustného, přitom to mnoho lidí provozuje. Jak se takového zlozvyku zbavit? Zkrátit nehty co nejvíce, aby nebylo co kousat.

Jaké jsou současné možnosti péče o nehty? Můžeme říct, že velice bohaté. Na trhu jsou k dostání nejrůznější přípravky na ozdobení, ochranu a výživu nehtů. Krom různých potravinových doplňků s obsahem vitaminů a minerálů, které nehty vyživují, jsou k dostaní také speciální krémy, oleje a mastičky, které okolí nehtů a nehtová lůžka zklidňují a poskytují jim ochranu. Nabídka laků na nehty je taktéž velmi bohatá. Od nejrůznějších barev, textur až po průhledné, ochranné laky, které zajišťují krom estetické funkce také funkci ochranou či maskovací.

V dnešní době jsou velice módní tzv. “gelové nehty”, což je technika umělého prodlužování nehtů pomocí gelu a jejich následné zdobení. takový nehet je mnohem odolnější než přírodní, gelové nehty s sebou přinášejí ale také určitá rizika – hlavně po odstranění gelových nehtů jsou nehty oslabeny a ne zrovna pěkné – je tedy vhodné na ně použít nějaký ochranný, průhledný lak, který jim dodá lesk a zamaskuje nedokonalosti.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *