bruska na nehty JD 500

Brusky na nehty

V dnešní době je již téměř samozřejmostí, že se žena pyšní upravenými nehty.

Ruce jsou nástrojem komunikace. Pomocí různých gest se vyjadřujeme a právě ruka figuruje jako dominantní prvek při seznamování. Pěstěné ruce se tak stávají stále častěji symbolem naší veřejné prezentace. Ženy i muži by proto měli klást na péči o ruce velký důraz.

Taková péče ovšem vyžaduje řadu pomocníků. Zejména pokud se jedná o gelové nehty a akrylové nehty. V případě umělých nehtů se setkáváme i s tzv. bruskami na nehty, které napomáhají k jejich odstranění. Brusky na nehty mohou být profesionální a nebo určené pro domácí použití. Profesionální brusky mají větší výkon, vyšší paletu funkcí a převážně také množství doplňujících nástrojů. Brusky pro domácí účely mají výkon nižší, což se odráží i na jejich životnosti. Nejsou určeny k náročnému a častému užívání. Toto jsou také jedny z důvodů nižší ceny. Pokud se zabýváte manikúrou a modeláží nehtů na profesionální úrovni, pořiďte si kvalitní a dražší brusky.

bruska na nehty DR298
Bruska na nehty DR298, foto: velkoobchod-nehty

 

Při výběru brusky na nehty zvažte především počet otáček a pro jaké účely je daný model určený (viz profesionální a domácí využití brusky). Sledujeme také možnost regulace otáček a způsob ovládání brusky – ručně nebo nohou. Jste –li začátečník a nevíte si s výběrem rady, můžete zvolit brusku, která je určena pro domácí i profesionální využití. Navíc mnohé modely mají ovládání ruční i ovládání nohou. Lze si tak v pohodlí domova vyzkoušet, který způsob vám lépe vyhovuje. V každém balení brusky naleznete mimo nezbytných komponentů sadu základních frézek. Právě pomocí frézek je z nehtu gel/lak odstraněn. Diamantové frézky slouží k příjemnému vyhlazení a leštění nehtu. Pomocí jemné frézky můžeme také odstranit kůžičku a zabrousit nehet zespoda. Vždy velmi opatrně, abychom neponičili ani nehet ani kůžičku.

 bruska na nehty JD 500

Bruska na nehty JD 500, foto: velkoobchod-nehty

 

Na přírodní manikúru nejsou obecně vzato brusky příliš vhodné, ale na trhu jsou již k dostání modely, které její použití umožňují. Při práci s bruskou je nezbytná opatrnost, aby nikdy nebyly poškozeny přírodní nehty. Bruska se primárně používá k odstranění laku na nehty, a to především speciálních laků na gelové (případně akrylové) nehty.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *