Barevné laky na nehty

Barevné laky na nehty

Barevné laky na nehtyŘíká se, že barvy mohou vyjádřit naši osobnost. V jednotlivém určení povahových rysů dle barev se však weby i knihy často rozcházejí. Nebudeme se tedy pouštět do hlubokých spekulací, zda barva laku na nehtyvyjádří dokonale naši osobnost. Více pravděpodobný je výběr barvy na základě nálady a vnitřního rozpoložení. Nejčastější variantou bývá volba laku na nehty podle našeho outfitu. Vhodné je sladit s barvou laku i líčení. Na druhou stranu můžeme vytvářet zajímavé kontrasty a pokud máme rozvernou náladu, nikdo nám nebrání, abychom si klidně nalakovali každý nehet jinou barvou.

I do laku na nehty se vyplatí investovat, protože nekvalitní laky se rychle slupují nebo vůbec nehet nepřekryjí a je třeba použít více vrstev. Kvalitní lak by měl po správném nanesení vydržet až týden. Záleží pochopitelně na vnějších faktorech. Lak můžeme snadno sloupnout během různých činností, proto je lepší chránit ruce při práci na zahradě i v domásnosti rukavicemi a vyvarovat se styku se silnými saponáty (které ostatně nesvědčí ani pokožce rukou).

Před nanesením barevného laku použijte bezbarvý lak na nehty. Ubráníte se tak zápasu s odlakováním nehtů. Pokud bezbarvý lak nepoužijete, s největší pravděpodobností zůstanou nehty i po odlakování lehce zabarvené. Vybírejte odlakovače bez acetonu!

Používáme dvě vrsty barevného laku. Docílíme lepšího efektu, který lze na závěr ještě vylepšit nanesením bezbarvého laku s leskem nebo třpytkami.

Malý tip: Značka Maybelline nabízí sérii laků MiniColorama. Jedná se o lak na nehty v 16 odstínech a má speciální složení proti odlupování. Jak nalakovat nehty tímto lakem, aby byly dokonalé, nalezenete přímo na webových stránkách značky.

Letos jsou trendy především pastelové barvy a neony. Do popředí se dostávají také různé zdobící techniky, které v souladu s barevnými laky vypadají perfektně.

  

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

  

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *