Mějte krásné nehty

5 tipů jak mít hezké nehty

Zdravé a krásné nehty jsou vizitkou nejen každé ženy, ale i muže. Už při podání ruky si druhá osoba všimne, zda se o vaše nehty staráte nebo ne. Navíc, pokud by vaše nehty byly například okousané, zažloutlé nebo polámané, uděláte tak špatný dojem hned při první schůzce. Podívejte se na několik tipů, jak mít hezké nehty.


Správná strava jako základ


Aby vaše nehty byly zdravé, je důležité, abyste přijímali dostatečné množství základních živin, vitamínů a minerálních látek. Zařaďte tedy do vašeho jídelníčku dostatek ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Nezapomeňte také na pravidelný příjem mléčných výrobků a dalších potravin obsahujících dostatek vápníku.


Voda je důležitá


Dalším tipem, jak mít hezké nehty je pravidelná hydratace organismu. Dopřejte vašemu tělu dostatek vody. Dějte však pozor. Sladké nápoje, jako je Kofola, Fanta nebo džuš, nejsou to pravé ořechové. Přednost dejte čisté vodě a bylinkovému čaji.

5 tipů jak mít hezké nehty


Zbavte se zlozvyků


Okusujete si nehty nebo loupete nalomené nehty? V tom případě děláte chybu. Nejen, že si zničíte vaše nehty, ale také to každý uvidí. Navíc tak vaše nehty slábnou a značně se zpomaluje jejich růst. Loupete si ze stresu záděry a kůžičku kolem nehtů? To je taktéž oslabuje. I tohoto zlozvyku se zbavte.

Pryč se stresem


Ptáte se, proč vaše nehty nerostou? Na vině může být stres. Má vliv na vaše duševní i fyzické zdraví. Nadbytek stresu působí nejen na růst vašich nehtů, ale také vlasů a kvalitu pokožky. Zkuste také občas relaxovat a dopřát si chvilku volna.


Jak mít hezké nehty pomocí masky a ruce?


Součástí péče o nehty je také starost o celé vaše ruce. Vyzkoušejte domácí masku na ruce, která je perfektně hydratuje a tím zlepší jejich kvalitu. Potřebovat budete ovesné vločky, med, vejce, olivový olej a rukavice. Suroviny smíchejte, naneste na ruce a nechte působit přibližně hodinu.

Další články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *