pedikura studio

Suchá pedikúra

Sledujte také náš facebook

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek


Bruska zatočí s otlaky i ztvrdlou kůží

Suchá pedikúra je hit několika posledních let. Suchou pedikúru dnes provádí pedikérky po celém Česku. Stačí prohledat internet a najít si pedikérský salon v místě Vašeho bydliště. Jak název napovídá, jedná se o pedikúru na sucho bez použití vody a změkčovacích přísad. Nepoužívá se skalpel ani žiletka jako při pedikúře na mokro. Je tedy o něco bezpečnější a pro někoho i příjemnější. U suché pedikúry je minimalizována možnost říznutí a poranění kůže. Při suché pedikúře pedikérka pracuje se speciální bruskou, která jemně obrušuje ztvrdlou a suchou kůži. Suchá pedikúra je velmi vhodná pro osoby, které trpí plísněmi a také pro diabetiky.

Suchá pedikúra vyřeší problémy se zarůstajícími nehty

Jak probíhá suchá pedikúra? Pedikérka Vám nejdříve nohy ošetří desinfekcí a pak zastřihne a opiluje nehty. Pak přijde na řadu bruska, která Vás zbaví ztvrdlé kůže v okolí nehtů. Vhodnou bruskou se upraví tvar nehtů. Je to výborná metoda pro zarůstající nehty. Poté odstraní ztvrdlou kůži na chodidlech. Bruska zatočí také s mozoly a otlaky díky vysokorychlostním otáčkám. V závěrečné fázi Vám pedikérka ošetří nohy pečujícím krémem, emulzí nebo olejem a namasíruje nohy. Nejčastěji se užívá klasická regenerační a relaxační masáž pro celkové povzbuzení organismu.

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek

Suchá versus mokrá pedikúra

Jaká pedikúra je lepší? Suchá nebo mokrá? Které byste měli dát přednost? Vždy záleží především na Vašem vkusu a příjemném pocitu. Při pedikúře by Vás nemělo nic bolet. Naopak by se mělo jednat o relaxační metodu pro tělo i duši. Nejlépe je vyzkoušet jak metody suché pedikúry, tak i mokré pedikúry na vlastní kůži a pak se rozhodnout, která Vám vyhovuje nejlépe. Některé klientky tvrdí, že mokrá pedikúra odstraní i silné mozoly oproti suché pedikúře. Jiným zákaznicím zase ze zdravotního hlediska vyhovuje suchá pedikúra, například diabetičkám.

 

pedikura studio

Profesionální studio pro pedikůru, foto: sensationnailandspa

Další články:

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *