nemoci nehtů - plíseň

Nemoci nehtů – plísně

Sledujte také náš facebook

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek


nemoci nehtů - plíseň

Mnozí z nás jsou přesvědčeni, že nehty nevyžadují náročnou péči. Občasné přelakování výživným lakem či zapilování někdy ale nestačí. Nehty mohou
být důležitými ukazateli, že v našem těle není vše v pořádku. Lehce přehlédneme signál, který k nám vysílají a následně jsme nuceni řešit náročnější léčbu.

Na druhou stranu jsou zde onemocnění, která bezprostředně souvisejí s onemocněním nehtů jako takových. Často bývá takové onemocnění spojeno i s kožními problémy rukou. Nepodceňujte péči o nehty rukou i nohou, jejich léčba je převážně zdlouhavá a nepříjemná.

Dnes se zaměříme na mykotické onemocnění nehtů – tedy onemocnění nehtů plísní. Odborný název zní onychomykóza a může nám velmi dlouho znepříjemňovat život. Ač se vyskytuje především na nohou, setkáme se s ním občas i na nehtech rukou. Měli bychom být proto pozorní a zavčas si povšimnout příznaků onemocnění. Mezi ta nejčastější patří zažloutnutí nehtů a deformace tvaru.

Jak plísňové onemocnění nehtů vzniká? Plísně si libují v teplém a vlhkém prostředí a proto se s nimi snadno setkáme v bazénech a saunách. Nehet je zasažen z okraje a nákaza se následně šíří ke kořeni. Nenápadné onemocnění tak rychle nabírá na intenzitě. K nákaze dochází po styku s výtrusy parazitických hub, s kvasinkami a plísněmi. Onemocnění je infekční a je třeba jej pečlivě léčit.

Eshop prozdravi.cz

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek

Plísňovému onemocnění nehtů lze předcházet. Pochopitelně ve veřejných prostorách je to náročnější, ale ne zcela nemožné. Do bazénu a na plovárnu noste vlastní obuv a ručníky. Vždy vysušte nohy i ruce do sucha. Pokud jste stále ve styku s vodou či vlhkým prostředím, chraňte se na příklad gumovými nebo bavlněnými rukavicemi. Nezapomeňte ani na dezinfekci obuvi, která se často nevědomky zanedbává. „Oblíbené“ je stále u mnoha zákazníků v obchodech zkoušení bot na bosou nohu. Každý si říká, že pro jednou se nic nestane. Toto jedno zkoušení nás může stát opakované návštěvy lékaře a komplikovanou léčbu.

A co návštěva kosmetických salónů? Dobře vybírejte, jakou manikérku či pedikérku zvolíte. Hygienické normy jsou sice dané, ale nikdo nám nezaručí, že se opravdu dodržují. Myotické onemocnění nehtů můžete získat i použitím špatně dezinfikovaných nástrojů v salónu.

Co říci závěrem? Nepodceňujte i malé příznaky onemocnění nehtů. Pokud máte podezření na plísně nehtů, navštivte lékaře nebo se alespoň poraďte v lékárně. Snažte se těmto problémům předcházet preventivní péči.


prozdravi.cz

Další články:

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *