pilování gelového nehtu

Návod na modeláž gelových nehtů – nanášení speciálního gelu

Sledujte také náš facebook

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek


Tvorba gelových nehtů není složitou záležitostí, ale pro začátečníka může být zpočátku dost komplikovaná. Proto jsme nachystali foto seriál s komentáři, jak gelové nehty vytvořit v domácím prostředí.

Již víme, co bychom si k modeláži měli pořídit, jak nehty připravit, jak upevnit nehtový tip a konečně se dostáváme k fázi nanesení speciálního gelu. Tedy k tomu, co dělá gelové nehty gelovými.

Po upevnění tipu (a v případě pouhého doplňování gelových nehtů po jejich přípravě) přichází na řadu lak pro přilnavost gelu – zakoupíte ho pod názvem Primer. Ten tvoří důležitou vazbu mezi přírodním nehtem a gelem (nenanášejte na tip a nedávejte do UV lampy). Je třeba nechat ho dobře zaschnout, přibližně 2 minuty. Přípravky pro přilnavost gelu Vám zaručí dobré přilnutí gelu a předejde s nimi případnému odchlipování gelu.

lak pro přilnavost gelu

Nyní si připravte menší štěteček a make up nebo modelovací UV gel. Dobře se u prodejce informujte, k čemu je daný gel určený. Především se zaměřte na konzistenci. Pro začátečníky jsou vhodnější řídké gely. Husté a hustší gely jsou vhodné na středně dlouhé a dlouhé nehty a nezatékají ke kůžičce. Make up na nehty se stává stále více populární díky svým schopnostem překrývat nedostatky a defekty přírodních nehtů a zajišťuje celkově lepší efekt. I jeho aplikace je velmi snadná, opět vhodná pro začátečníky.. V malém množství začněte nanášet gel (make up).Začínáme nanášet od středu ke konci tipu a následně roztáhneme okolo nehtového lůžka. Štětcem se nedotýkáme nehtu, pouze jím „rolujeme“ gel. Většinou použijeme alespoň dvě vrstvy.

nehtový makeup

nanášení gelu

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek

Zároveň střídáme ruce v peci (UV lampa). Pro urychlení práce nemusíte vždy dodělat jednu ruku, ale po každém nanesení střídat ruce. Tento postup je ale na každém z nás. Důležité je, aby každý nehet strávil v peci zhruba dvě minuty (do pece pokládáme celou ruku až po zápěstí).

pec na nehty

UV lampa na nehty

Během nanášení gelu a nebo po zatvrzení nehtů v peci se mohou objevit výpotky gelu. Snadno je odstraníte čističem na nehty a buničitého tampónku. K dostání jsou i čističe, které se v přípravné fázi používají k odmaštění nehtů a desinfekci a zároveň s nimi lze odstranit výpotky.

Po nanesení gelu a zatvrdnutí všech nehtů v peci máme za sebou nejdůležitější fázi. Takto jsou gelové nehty doplněny a z přírodních jsou vytvořeny gelové. Nastává prostor pro fantazii a zdobení. V našem foto seriálu se zaměříme na francouzskou manikúru. Tuto poslední fázi i se závěrečnou péčí o ruce si představíme v posledním z článků Návod na modeláž gelových nehtů.

Líbil se vám článek? Dejte vědět i vašim známým!

 

Další díly Návodu na modeláž gelových nehtů.

1. díl     Přípravná fáze

2. díl      Lepení nehtového tipu

3. díl      Nanášení speciálního gelu

4. síl      Francouzská manikúra a zdobení nehtů

Další články:

barevné ponožky ZUUXO, mimořádný styl desigenových ponožek

1 thought on “Návod na modeláž gelových nehtů – nanášení speciálního gelu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *